Голова АМУ В.Кличко приєднався до учасників мирної акції проти партизації місцевих рад

15 / Липень, 2020
Сьогодні, 15 липня, представники місцевого самоврядування з усієї України зібралися на мирну акцію біля Верховної Ради проти запровадження партійної системи на місцевих виборах. На акції представлені практично усі регіональні відділення Асоціації міст України.
До учасників акції приєднався Голова Асоціації міст України, мер Києва Віталій Кличко.
 
У виступі він сказав:
 
Ми, представники місцевого самоврядування з усієї України, сьогодні зібралися  тут, щоб  спільними зусиллями не допустити внесення антидемократичних та диктаторських змін до виборчого законодавства щодо місцевих виборів. Ми виступаємо проти тотальної партизації місцевих рад та запровадження імперативного мандату. Адже місцевий депутат – має бути слугою громади, а не партії. Ми хочемо привернути увагу народних депутатів та усього суспільства, що введення пропорційної виборчої системи у невеликих селах, селищах, містах, де кількість виборців менше 90 тисяч, позбавить  жителів громад можливості впливати на прийняття рішень через мажоритарних депутатів. Це знівелює здобутки децентралізації та зумовить недовіру людей до влади! Партизація місцевих рад поверне усіх нас до радянської системи, коли до влади допускалися лише члени партії. Недопустимо змінювати виборчу систему місцевих виборів безпосередньо (за 100 днів) перед виборами. Це суперечить європейським та світовим стандартам.
МИ ВИМАГАЄМО ВІД НАРОДНИХ ДЕПУТАТІ НЕ ГОЛОСУВАТИ ЗА:
- закріплення «імперативного» представницького мандату для депутатів місцевих рад
- запровадження пропорційної виборчої системи на місцевих виборах у громадах з кількістю виборців менше 90 тисяч
- зменшення порогу до 75 тисяч виборців для застосування системи виборів міського голови  у два тури (системи абсолютної більшості)
   
  

Нагадаємо, 2 липня профільний парламентський Комітет схвалив до другого читання законопроєкт «Про внесення змін до деяких законів України щодо вдосконалення виборчого законодавства» (№3485) з поправками, які передбачають запровадження пропорційної виборчої системи депутатів місцевих рад в громадах, де кількість виборців складає 10 тисяч і більше. У пакеті з «партизацією» схвалено й поправку, яка законодавчо закріплює «імперативний» представницький мандат. Також схвалено зменшення порогу до 75 тисяч виборців для застосування системи виборів абсолютної більшості міського голови (перемога в один тур - 51% голосів або вибори у два тури).

 

 
 

 

 

  

Сторінку розроблено в рамках проекту
«Розробка курсу на зміцнення місцевого самоврядування в Україні» (ПУЛЬС)