Голови громад взяли участь в конференції Французької секції Ради Європейських муніципалітетів та регіонів

13 / Жовтень, 2022
6-7 жовтня в м. Бордо (Франція) відбулася конференція Французької секції Ради Європейських муніципалітетів та регіонів (РЄМР).
Тема заходу: «Подолання криз: європейська підтримка місцевих і регіональних ініціатив». Представники місцевого самоврядування Франції, Польщі та України обговорили влив кризи в галузі охорони здоров’я, кліматичної криза та війни в Україні, зокрема її економічні та соціальні наслідки.
Українські громади на конференції Французької секції Ради Європейських муніципалітетів та регіонів представляли Старобільський міський голова Яна Літвінова (Луганська область) та Медвинський сільський голова Ігнатій Сергієнко (Київська область). Вони виступили з доповідями під час круглого столу «Перспективи Східного добросусідства та Східного партнерства». Участь у цьому заході – це можливість донести правдиву інформацію про війну в Україні до європейської спільноти, залучити європейські муніципалітети до надання постраждалим українським громадам гуманітарної та благодійної фінансової допомоги, до відбудови українських громад, а також отримати підтримку України як країни-кандидата у члени Європейського Союзу.
 
Робота Конференції проходила у форматі двох круглих столів. Перший зосереджувався на ролі та викликах місцевої влади в новому європейському контексті, другий - був присвячений місцю та ролі молоді в європейському будівництві.
Президент Французької секції Ради Європейських муніципалітетів та регіонів Філіп Лоран разом із усіма учасниками заходу привітав українських колег та зазначив, що їхня присутність є свідченням довготривалих відносин між РЄМР та Асоціацією міст України в рамках європейської мережі РЄМР.
Старобільський міський голова Яна Літвінова під час виступу зазначила, що говорити про війну в Україні на всіх рівнях вкрай важливо не тільки для українців, а й для всієї європейської спільноти. Необхідно розповідати європейським партнерам про реальні події, разом із ними обговорювати плани щодо відновлення України. «Війна росії проти України – це війна проти усього демократичного світу, всієї Європи. Наше спільне майбутнє зараз визначається на полі бою в Україні, де щодня мужні і незламні українські військові ціною власного життя боряться за її територіальну цілісність» - розповіла Я.Літвінова та додала, що спілкування з очільниками міст Франції, їх солідарність та плани щодо подальшої співпраці надихають та додають впевненості у тому, що Перемога буде за нами, спільна Перемога України та європейських партнерів.  
 
Медвинський сільський голова Ігнатій Сергієнко поділився історіями про події, які пережили мешканці громади. Зокрема, про злочини російських солдат проти мирного населення та додав, що таких історій, на жаль, тисячі, бо йде справжня війна, яку розпочала росія. Підсумовуючи свій виступ, він зазначив: «Сьогодні ми захищаємо не тільки себе, ми захищаємо всю Європу, а можливо і весь світ. І щоб у цій війні перемогти ми маємо об’єднуватися. Зараз підписуються договори між урядами країн і ми як громади не можемо бути осторонь, ми теж повинні налагоджувати партнерську взаємодію, щоб протистояти ворогу. Я вірю, що ми маємо всі умови для співпраці. Я вірю в нашу Перемогу, в настання миру та розвитку».
Учасники Конференції були вражені пронизливими свідченнями мера Старобільська Яни Літвінової та мера Медвина Ігнатія Сергієнка. Голови українських громад домовилися з представниками муніципалітетів Франції будувати та розвивати партнерські відносини дружби та солідарності між громадами.

 

 

  

Сторінку розроблено в рамках проекту
«Розробка курсу на зміцнення місцевого самоврядування в Україні» (ПУЛЬС)