ГРОМАДИ ПРОТИДІЮТЬ ПАНДЕМІЇ COVID-19

20 / Березень, 2020
Українські громади - міста, селища, села, ОТГ - активно долучилися до протидії поширенню коронавірусу. Місцеве самоврядування, окрім запровадження карантинних заходів,  виділяє кошти на підвищення зарплат медикам, закупівлю ліків, масок, тестів, обладнання. 
 
 
 
Опішнянська ОТГ, Полтавська область
Тести на коронавірус та захисні засоби
Опішнянська громада виділила кошти на придбання 120 тестів на виявлення коронавірусної інфекції, виготовлених на українському підприємстві.
На позачерговому засіданні виконавчого комітету ради було виділено 67 тис.грн місцевій лікарні для закупівлі медикаментів та засобів захисту. Також за ці кошти буде терміново відремонтовано систему централізованої подачі кисню. Громада вже придбала спеціальні маски з респіраторами для медичного персоналу, рукавички та електровідсмоктувач, окуляри та одноразові захисні костюми.
Окрім того, в ОТГ вже працює оперативний штаб, до складу якого входять працівники селищної ради, виконкому та лікарі.
 
м.Бориспіль, Київська область
Кабінет вірусологічного контролю
У Бориспольському міському центрі первинної медико-санітарної допомоги почав працювати кабінет вірусологічного контролю. Заклад створено з метою швидкого діагностування хвороби, надання допомоги інфікованим. Сюди мають оперативно звертатися люди, які прибули з країн, що охоплені епідемією на коронавірус, мали контакт з особами, які перебували в цих країнах, контактували з людьми у яких підтвердили коронавірусну інфекцію або у яких присутні симптоми схожі на цю інфекцію чи проста є підозра на коронавірус.
Кабінет повністю ізольований від основного приміщення, має окремий вхід, власну систему вентиляції, кабінет лікаря, ізолятор, санітарну кімнату.
Громадяни можуть звертатися туди безкоштовно.
 
Волинська область
Три ОТГ  спільно купують апарат штучної вентиляції легень
Три об’єднані територіальні громади у Волнській області – Боратинська, Липинська та Підгайцівська  –   домовилися виділити по 500 тис. грн із місцевих бюджетів, щоб придбати апарат для штучної вентиляції легень, засоби захисту для медиків та експрес-тести для Луцької районної лікарню. Саме цей заклад обслуговує жителів цих громад.
Представники місцевого самоврядування вирішили мобілізувати сили та спільно придбати необхідний апарат для лікарні та додаткові засоби захисту для медиків, щоб уберегти їх від зараження.
 
Вінницька громада
Додаткові кошти на придбання засобів захисту та медичне устаткування
Вінницька міська рада на позачерговій сесії схвалила рішення про придбання швидких тестів на коронавірус, грип та апаратів штучної вентиляції легенів. Загалом на все передбачено близько 50 млн грн.
Додаткові кошти виділено на закупівлю 2 тисяч швидких тестів на коронавірус та тисячі експрес-тестів на грип. Для медпрацівників закуплять 12 тисяч комплектів медичного одягу та 20 костюмів високого захисту. Вартість одного такого костюму - близько 27 тис. грн. Також буде закуплено: 350 літрів антисептиків для рук та 450 літрів дезінфекційних засобів для обробки приміщень.
За пропозицією Вінницького міського голови  Сергія Моргунова для інфекційного відділення буде придбано 10 апаратів штучної вентиляції легень.
 

 

 

  

Сторінку розроблено в рамках проекту
«Розробка курсу на зміцнення місцевого самоврядування в Україні» (ПУЛЬС)