Історичний центр Одеси отримав статус пам'ятки ЮНЕСКО

30 / Січень, 2023
25 січня 2023 року історичний центр Одеси отримав статус пам'ятки ЮНЕСКО на 18-їй позачерговій сесії Комітету всесвітньої спадщини ООН з питань освіти, науки та культури.
 
Одеський міський голова, голова Регіонального відділення Асоціації міст України Геннадій Труханов наголосив, що ця подія - як культурна, так і дипломатична перемога України, адже делегація російської федерації всіма способами намагалася виключити питання про статус Одеси з порядку денного.
 
«Ми відстояли право Одеси на включення її історичного центру до Основного списку Всесвітньої Спадщини! Це велика робота команди, і я вдячний кожному, хто допомагав нам на цьому непростому шляху та підтримав нас у Парижі. Попереду багато роботи. Але разом ми впораємось. Слава Україні!» - сказав Геннадій Труханов.
 
Нагадаємо, робота Одеської міської ради над цим питанням почалася навесні 2022 року, коли муніципалітет ініціював включення історичного центру Одеси до Списку всесвітньої спадщини ЮНЕСКО за прискореною процедурою.
 
Вже у жовтні Україна офіційно передала на розгляд ЮНЕСКО номінаційний файл «Історичний центр міста-порту Одеси» для включення до Списку всесвітньої спадщини.
Президент Володимир Зеленський закликав провести позачергову сесію Комітету Всесвітньої спадщини ЮНЕСКО щодо включення історичного центру Одеси до списку Всесвітньої спадщини. Про це він сказав у зверненні до учасників учасників 215-ї сесії Виконавчої ради ЮНЕСКО.

 

 

  

Сторінку розроблено в рамках проекту
«Розробка курсу на зміцнення місцевого самоврядування в Україні» (ПУЛЬС)