Кличко: Законопроект про внесення змін до Конституції України щодо децентралізації влади треба спочатку обговорити з експертами, представниками місцевого самоврядування і громадськістю, отримати висновки європейських партнерів

18 / Грудень, 2019
Законопроект про внесення змін до Конституції України щодо децентралізації влади потрібно спочатку обговорити з експертами, представниками місцевого самоврядування і громадськістю. А також - отримати висновки європейських партнерів. І тільки після цього вносити документ на розгляд парламенту. Про це заявив голова Асоціації міст України, мер Києва Віталій Кличко на засіданні Комітету Верховної Ради з питань правової політики.
 
 
«Упевнений: в такому вигляді цей законопроект не можна вносити на розгляд парламенту! Треба обговорити його з експертами, представниками місцевого самоврядування і громадськістю. А також - отримати висновки Венеціанської комісії, наших європейських партнерів щодо відповідності законопроекту принципам Європейської хартії місцевого самоврядування, принципам демократії. І тільки після цього вносити документ на розгляд парламенту. - підкреслив Голова АМУ. - Бо децентралізація - це не посилення адміністративного нагляду. Тому говорити про префектів, які виконують функції прокуратури із загальним наглядом, і одночасно про розширення прав регіонів - неможливо. Система префектур із функціями скасовувати та зупиняти рішення органів місцевого самоврядування - це безумовне посилення вертикалі виконавчої влади на місцях і прямий наступ на місцеве самоврядування», - заявив Кличко.
Мер столиці також наголосив, що ініціатива прибрати з Конституції перелік регіонів та міст республіканського значення - означає відмову від конституційно закріпленого територіального поділу України, що неправильно як з точки зору державництва, так і з точки зору поведінки країни, проти якої триває агресія. 
«Наприклад, Автономна республіка Крим та місто Севастополь буде в Конституції РФ, але не буде в Конституції України! - наголосив Кличко. - Не відповідає принципам децентралізації і можливість Президента припиняти повноваження будь-яких обраних осіб місцевого самоврядування та призначати тимчасових уповноважених. Це загроза самоврядуванню», - підкреслив мер Києва.

 

 

  

Сторінку розроблено в рамках проекту
«Розробка курсу на зміцнення місцевого самоврядування в Україні» (ПУЛЬС)