Кращі практики стратегічного планування місцевого розвитку, - тема практикуму у Чернігівському РВ АМУ

20 / Вересень, 2019
20 вересня у Чернігівському РВ АМУ відбувся практикум на тему: «Стратегічне планування місцевого розвитку: методологія та кращі практики громад».
Захід організовано в рамках проекту «Розробка курсу на зміцнення місцевого самоврядування в Україні» (ПУЛЬС), який реалізує АМУ за підтримки USAID.
Учасники: голови ОТГ, міські, сільські та селищні голови, фахівці профільних підрозділів органів місцевого самоврядування Чернігівського РВ АМУ.
Виконавчий директор Чернігівського регіонального відділення АМУ Михайло Литвин, відкриваючи практикум, акцентував на важливості визначення стратегічних цілей кожної громади як частини загальнонаціональної програми розвитку: «Сьогодні вже не викликає сумнівів необхідність та актуальність планувальної діяльності на місцевому рівні. Це інструмент підвищення конкурентоспроможності територій і регіонів, засобом згуртування різних суб’єктів територіального розвитку навколо нових цінностей і довгострокових пріоритетів».
Модератор заходу зазначив, що головним завданням стратегічного планування є забезпечення сталого розвитку територій. Головні принципи стратегічного планування – це орієнтація на потреби й інтереси людей, консенсус щодо довготермінової мети (бачення) розвитку території, усебічність та цілісність, спрямованість на чіткі бюджетні пріоритети, проведення комплексного аналізу стану розвитку територіальної громади. Також важлива обов’язковість моніторингу та оцінювання, наявність відповідальності та лідерства на місцевому рівні.
  
Розглядаючи кращі практики стратегічного планування, консультант з бюджетних питань Чернігівського регіонального відділення Асоціації міст України Микола Силенко звернув увагу на можливі джерела їх фінансування: кошти міжнародної технічної допомоги, кредитні ресурси, кошти приватних інвесторів тощо. Також він розказав про кращі приклади стратегій розвитку міських територіальних громад, які вчора, 19 вересня, презентували в Києві.
Під час практикуму також розглядалися такі питання:
  • Стратегічне планування місцевого розвитку: методологія планування.
  • Стратегічні напрями розвитку на прикладі об’єднаних територіальних громад Чернігівщини.
  • Кращі практики стратегічного планування (на прикладі Городнянської, Бобровицької, Семенівської міських та Плисківської сільської громад).
У ході практикуму голови ОТГ, в яких вже створено Стратегії, ділилися досвідом і давали поради щодо оптимального алгоритму дій в процесі планування, наступності та послідовності дотримання обраного стратегічного курсу.

 

 

  

Сторінку розроблено в рамках проекту
«Розробка курсу на зміцнення місцевого самоврядування в Україні» (ПУЛЬС)