Луганське РВ АМУ підбило підсумки децентралізаційної реформи в області за 2016 рік

15 / Грудень, 2016

14 грудня Луганське регіональне відділення Асоціації міст України в рамках проекту ПУЛЬС, який фінансується USAID, провело розширене засідання регіональної платформи розвитку місцевого самоврядування на тему «Обговорення результатів децентралізації влади в Луганській області та бюджету України на 2017 рік».

В роботі платформи взяли участь народний депутат України Віталій Курило, перший заступник голови Луганської обласної військово-цивільної адміністрації Роман Власенко, а також запрошені Новодружівський міський голова, заступник Білокуракинського селищного голови (ОТГ), Красноріченський селищний голова, Бараниківський сільський голова та Новоолександрівський сільський голова (потенційна Красноріченська ОТГ) в якості потенційних членів АМУ, міські голови міст-членів АМУ.

Регоінальну плафторму присвятили обговоренню питань реформи місцевого самоврядування в області, зокрема, проблемам створення ОТГ та питанням бюджетного забезпечення у 2017 році. Під час заходу заслухано Звіт Луганського регіонального відділення Асоціації міст України за 2016 рік та план роботи на 2017 рік.

Заступник Голови Комітету Верховної Ради України з питань державного будівництва, регіональної політики та місцевого самоврядування Віталій Курило зазначив, що на наступний рік державна фінансова підтримка об’єднаних територіальних громад складе 9 млрд.грн. За 11 місяців 2016 власні доходи створених минулого року 159 об’єднаних громад збільшились у три рази - з 0,9 млрд грн до 2,9 млрд грн. Чи не вперше у громад з’явилися кошти на депозитах, які вони можуть спрямовувати на середньострокові і довгострокові проекти і програми, а отже мають змогу планувати свій розвиток. 

  

Сергій Тихоновський, радник голови ЛОВЦА з питань децентралізації, доповів присутнім про результати реформи децентралізації в Луганській області. Серед активних громад, які можуть в 2017 році набути статусу об’єднаних -  це Троїцька, Красноріченська, Кремінська та Біловодська. Новоайдарська ОТГ може провести виборчий процес після підготовки відповідного подання до ЦВК з боку Луганської ОВЦА. Спікер зазначив про втрачання Луганською областю фінансового ресурсу через низьку кількість створених ОТГ.

Перший заступник голови ЛОВЦА Роман Власенко зазначив, що адміністрація зацікавлена в створенні об’єднаних територіальних громад, тому прикладатиме максимум зусиль для допомоги у вирішенні проблемних питань. Зокрема, буде створено робочу групу, яка займатиметься також питаннями сприяння передачі майна від районів до об’єднаних громад – це стосується і сфери освіти, і сфери охорони здоров’я, а також інших об’єктів.

У свою чергу було відзначено, що Сєвєродонецька ОТГ не може утворитися через відсутність механізму вирішення питань черезсмужжя. про це розповів Олександр Ольшанський, заступник Сєвєродонецького міського голови. Ще одне вирішене питання в ОТГ - непризначення виборів ЦВК, про яке розповів в.о. Щастинського міського голови Олександр Богиня.

Наталія Бойко, виконавчий директор Луганського регіонального відділення Асоціації міст України презентувала учасникам платформи звіт організації за 2016 рік та план на 2017 рік. Документи затверджені учасниками засідання. 

Проект Державного бюджету на 2017 рік презентував Віталій Курило. Спікер назвав бюджет більш оптимістичним, у порівнянні із бюджетом на 2016 рік. Місцеві бюджети, якщо порівнювати 2015 і 2016 роки, зросли на понад 60%, на 44 млрд. грн. За 11 місяців місцеві бюджети виконані на 104,1%, які були затверджені і заплановані місцевими радами. Це означає, що ми маємо постійну тенденцію зростання. І на 2017 рік ми бачимо сьогодні зростання на рівні 25% по місцевим бюджетам. Було обговорено формування медичної та освітньої субвенції. Присутні обговорили проблеми, які виникають в результаті необхідності виплати мінімальної заробітної плати у розмірі 3200 грн. для функціонування комунальних підприємств.

Учасники регіональної платформи прийняли рішення щодо необхідності активізації процесів створення об’єднаних територіальних громад в Луганській області. Для цього необхідно подальше проведення роз’яснювальної роботи серед громадськості, основу якої було закладено акцією Асоціації міст України "Децентралізаційний марафон", який триває Луганщиною до кінця грудня 2016 року. У подальших планах - організація візитів за «Маршрутами успіхів» в створені ОТГ, проведення спільних заходів із районними радами.

  

 

 

 

  

Сторінку розроблено в рамках проекту
«Розробка курсу на зміцнення місцевого самоврядування в Україні» (ПУЛЬС)