«Маршрути успіхів» у Луцьку вивчають досвід впровадження енергоменеджменту та реалізації інвестиційних проектів

11 / Червень, 2019
11 червня у Луцьку розпочався дводенний візит на тему «Впровадження енергоменеджменту та реалізація інвестиційних проектів як шлях до забезпечення сталого розвитку громади». Захід проводить Асоціація міст України в рамках загальнонаціональної програми обмінних візитів «Маршрути успіхів» Проекту USAID ПУЛЬС у співпраці з Луцькою міською радою.
Вивчати досвід Луцька приїхали близько 30 представників органів місцевого самоврядування – міські голови, їх заступники, начальники та фахівці профільних підрозділів із Києва, Вінницької, Волинської, Житомирської, Дніпропетровської, Кіровоградської, Львівської, Тернопільської, Хмельницької, Черкаської та Чернігівської областей.
Засідання відкрив виконуючий обов’язки міського голови, секретар Луцької міської ради Григорій Пустовіт. Він зазначив, що Луцьк з радістю поділиться своїм досвідом і знаннями, адже весь час і сам вчиться не лише в українських колег, а й у представників європейських громад.
«Луцьк – місто для життя, яке робить усе можливе, щоб бути максимально комфортним для городян і гостей. Це дуже добре, що АМУ організовує такі обміни досвідом, тому що у кожної громади є чому повчитися, незалежно від її розміру чи статусу. Не завжди фінансові ресурси дозволяють нам втілювати всі наші задуми, але ми шукаємо можливість заробити та вкласти у розвиток громади, тому що завдання місцевої влади – працювати на користь громадян. Будьмо фанатами своєї справи!», – закликав Г.Пустовіт. 
Представників місцевого самоврядування привітала в.о. Виконавчого директора Волинського регіонального відділення АМУ Мар’яна Конончук, яка закликала дати отриманим під час «Маршруту успіху» знанням життя, ділитися враженнями про почуте та побачене після повернення додому. 
«Асоціація міст України вже третій рік реалізовує загальнонаціональну програму «Маршрути успіху» – серія навчальних візитів для муніципальних службовців, метою яких є поширення кращих практик та досвіду міст у різних сферах. За цей час в рамках програми проведено 21 візит. Тема луцького «Маршруту успіху» обрана з огляду на пріоритетність проблем енергоменеджменту для громад-членів АМУ та важливість забезпечення фінансової стабільності муніципалітетів, щоб вони реалізовували проекти з енергоефективності на засадах співфінансування. «Нехай ця зустріч стане поштовхом для нових ідей і проектів, що працюватимуть на користь територіальних громад у різних куточках України. Адже це основне завдання АМУ», – наголосила М.Конончук.
Вона також зауважила, що Луцьк – це місто, де активно впроваджують енергоефективні технології як за гроші державного та місцевого бюджетів, так і за грантові кошти. Виконавчий директор Волинського РВ АМУ нагадала, що Асоціація міст України усіляко підтримує і лобіює такі практики і велику увагу приділяє саме енергозбереженню.
  
Заступник директора департаменту економічної політики, начальник відділу інвестиційної діяльності Сергій Омельчук виступив із презентацією на тему «Луцьк – місто, відкрите для інвестицій».
«Міжнародна діяльність Луцької міської ради. Залучення грантових коштів у розвиток міста» - тема презентації начальника управління міжнародного співробітництва та проектної діяльності Вікторії Гомонець.
Про досвід Луцька в сфері енергозбереження розповів Костянтин Патракеєв, заступник директора департаменту економічної політики, начальник відділу з енергозбереження.
Надія Коленда, заступник директора департаменту житлово-комунального господарства представила тему «Енергоефективні заходи в житлових будинках об'єднання співвласників».
Ольга Шевчук, заступник директора з фінансів та управління персоналом КП «Луцькводоканал»  зупинилася на темі створення фондів як дієвого механізму вирішення проблем територіальних громад.
Про проект «Покращення надання адміністративних послуг населенню транскордонних регіонів шляхом створення мережі центрів надання адміністративних послуг та розвитку співпраці Луцького ЦНАПу, Івано-Франківського ЦНАПу та Люблінського БОМу» розповіла Лариса Карп’як, директор департаменту «Центру надання адміністративних послуг» м. Луцька.
Програмою візиту передбачено, що протягом двох днів учасники зможуть оцінити здобутки міста у міжнародній діяльності Луцької міської ради, ступінь залучення грантових коштів у розвиток міста, досвіді Луцька у сфері енергозбереження, впровадження енергоощадних технологій у житлових будинках ОСББ, програми відшкодування частини суми кредитів ОСББ та ЖБК Луцька. Представники міст будуть вивчати на практиці роботу ОСББ «Центральна Вежа», «Софії Ковалевської, 23а», «Федорова,4», які займаються впровадженням енергоефективних заходів, термомодернізаційні заходи, реалізовані у луцьких школах, роботу міського ЦНАП, а також заходи з покращення та відновлення благоустрою у місті. Крім того, місцеві посадовці завітають до міського зоопарку та Луцького замку, які реконструйовані за рахунок інвестиційних коштів та бюджету громади.
  
   
  
 
 

 

 

  

Сторінку розроблено в рамках проекту
«Розробка курсу на зміцнення місцевого самоврядування в Україні» (ПУЛЬС)