«Маршрути успіху» в Івано-Франківську вивчають впровадження інновацій у сфері комунікації та впровадження інформаційних технологій

17 / Травень, 2017
Загальнонаціональну програму обмінних візитів «Маршрути успіхів» для представників органів місцевого самоврядування впроваджує Асоціація міст України в рамках Проекту USAID ПУЛЬС.
В Івано-Франківську 17-18 травня проходить навчальний візит на тему «Використання сучасних інформаційних технологій у забезпеченні доступності послуг та зв’язків з громадськістю Івано-Франківської міської ради».
У заході беруть участь близько 30 представників українських міст, які працюють у сфері надання адміністративних послуг.
Відкрив навчання Івано-Франківський міський голова Руслан Марцінків: "Місто має чим похвалитися, адже новітні технології у комунікуванні та наданні послуг громаді активно застосовуються в Івано-Франківську." Серед основних досягнень він назвав: сайт "Голос громади", "Бюджет участі", надання адміністративних послуг через ЦНАПи та інше. "Важливо, що міста мають змогу переймати успішні практики. Івано-Франківськ відкритий для обміну досвіду та співпраці", - зауважив міський голова.
   
Андрій Чайківський, начальник відділу програмного забезпечення Івано-Франківської міськради, розповів про цифрове перетворення міста. “Всі ви знаєте, що Smart City- популярний тренд у світі”, – сказав він. Розумне місто – це те, в якому зручні електронні сервіси діють у різних сферах життя. Івано-Франківськ не перший рік працює у цьому напрямку. Зокрема, такі сервіси запровадженні в сфері діяльності органів влади Івано-Франківська. Це – офіційний сайт міста, на якому можна знайти інформацію про те, де отримати певні адмінпослуги, звернутися до влади, оформити субсидію тощо. За статистикою, ще у 2007-ому році на mvk.if.ua  було 5 мільйонів відвідувачів. Також у всіх виконавчих органах міської влади та комунальних підприємствах працює електронний документообіг. Спочатку серед чиновників був спротив щодо його запровадження, але за два місяці їм вдалося освоїти систему.
“Зараз між ними немає паперового листування”, – зазначив Чайківський.
 
Триває робота над створенням електронного архіву. Паперові документи поступово оцифровують, щоб зберегти у цій базі. Крім того, на сайті міської ради розміщують проекти рішень з 2004 року.У міськвиконкомі розвивають роботу з такими форматами, як “відкриті дані”, “dark data”, “big data”. Андрій Чайківський також розказав гостям про пряму трансляцію сесій міської ради в інтернеті, роботу з соцмережами, електронну приймальну ради тощо.
Сьогодні учасники візиту ознайомляться з роботою Центру надання адміністративних послуг м. Івано-Франківська та його територіальних підрозділів, використання електронних сервісів задля доступності послуг та розвитку територіальних громад.
 

 

 

  

Сторінку розроблено в рамках проекту
«Розробка курсу на зміцнення місцевого самоврядування в Україні» (ПУЛЬС)