"Мережа енергоменеджерів": перша установча зустріч в Житомирській області

16 / Грудень, 2019
Асоціація міст України розпочинає новий всеукраїнський проєкт із розбудови мереж енергоменеджерів. Мережа енергоменеджерів передбачає об’єднання фахівців органів місцевого самоврядування, відповідальних за впровадження заходів з енергоефективності та енергозбереження.Пілотними регіонами для старту розбудови мереж обрані Житомирська, Дніпропетровська та Івано-Франківська області. 
16 грудня відбулась перша установча зустріч мережі енергоменеджерів Житомирської області. Така мережа в області створюється відповідно до німецьких стандартів LEEN (Learning Energy Efficiency Networks). Сенс полягає в тому, щоб громади-члени  мережі домовилися додатково провести енергоаудити щонайменше трьох своїх комунальних установ. Під час наступної зустрічі на базі звітів з енергоаудитів необхідно буде спільно визначити:
  • які саме заходи з енергоефективності будуть впроваджуватися;
  • який кількісний ефект зниження споживання енергоресурсів та викидів СО2 очікується.
Свої домовленості представники 14 громад засвідчили урочистим підписанням  Декларації про наміри працювати над досягненням спільної мети. Членами мережі стали представники Житомирської, Баранівської, Коростенської, Чуднівської, Овруцької, Малинської, Новоборівської, Новоград-Волинської, Новогуйвинської, Червоненської, Коростишівської, Довбиської, Бердичівської та Білокоровицької громад.
«Я виконую обов'язки енергоменеджера, два роки вже займаємося цим питанням», - зазначив Руслан Семеній, заступник селищного голови Новоборівської селищної ради та член мережі енергоменеджерів. - «Намагаємося наздогнати такі міста як Житомир, Баранівка... Дуже задоволені їх результатами впровадження заходів з енергоефективності та енергозбереження й сподіваємося, що наші результати будуть не гірші».
Юлія Сабатюк, технічний експерт з енергоефективності розповіла детальніше про мету, формат та перспективи діяльності мережі в Україні:
«Кошти, які мають йти на розвиток інфраструктури громад часто витрачаються на оплату енергоносіїв. Якщо залишити все як є, то на нас очікує зростання вартості енергоносіїв, збільшення видатків із бюджету на оплату енергоресурсів, зростання кількості аварійних будівель та зношеного обладнання. Якщо ж ми почнемо діяти, то отримаємо скорочення витрат на оплату енергоносіїв, вивільнення додаткового фінансового ресурсу в бюджетах громад, можливість залучення інвестицій в громадотворення, а також комфортні умови у бюджетних закладах».
Мірко Крюк, виконавчий директор компанії «LEEN» (Німеччина), представив закордонний досвід діяльності мереж енергоефективності:
«У нас є шанс створити першу мережу енергоменеджерів в Україні, яка стане прикладом для інших. До червня наступного року ми маємо чітко побачити, де у ваших будівлях існує потенціал енергозбереження і потенціал збереження фінансів. А потім оцінити економічну користь реалізованих заходів. Наш досвід показує, якщо вдасться вибудувати ефективну мережу енергоменеджерів, то кількість реалізованих заходів з енергоефективності може зрости у два рази».
Володимир Шимкін, президент ГО «Центр Сприяння Житловим та Муніципальним Реформам», зробив коротку презентацію щодо запуску нового механізму фінансової підтримки з підвищення енергоефективності громадських будівель, що можуть отримати українські громади.
 

 

 

  

Сторінку розроблено в рамках проекту
«Розробка курсу на зміцнення місцевого самоврядування в Україні» (ПУЛЬС)