Мінекономрозвитку презентує офіційний портал координації міжнародної допомоги

05 / Січень, 2017
Міністерство економічного розвитку і торгівлі створило офіційний портал координації міжнародної допомоги в Україні Openaid.gov.ua. Портал містить найбільшу в Україні базу даних щодо проектів міжнародної допомоги, а також цілу низку інструментів, які будуть цікаві як для донорських організацій, так і для виконавців програм, а також представників ЗМІ.
Головне завдання Openaid.gov.ua  – створити web-платформу для взаємодії стейкхолдерів: донорів (іноземні країни, міжнародні організації, ЄС, ОЕСР), бенефіціарів (державні органи виконавчої влади), реципієнтів (державні органи і організації, НУО, приватні компанії, громадяни), виконавців (міжнародні компанії, організації, українські приватні компанії), а також для публічного і прозорого обміну інформацією.
Для зручності використання всі проекти міжнародної допомоги зведено у єдиний каталог, з детальною інформацію про замовника, вартість, виконавця, бенефіціара і актуальний статус проекту. Всі проекти також згруповані за регіонами і за напрямками реформ (наприклад, дерегуляція чи податкова реформа). Це дозволяє не тільки відслідковувати деталі окремого проекту, але й формувати статистичні дані і аналітику. Деякі аналітичні показники, наприклад, кількість проектів по роках та по секторах, вже автоматизовано у вигляді діаграм в окремому розділі сайтів.
Окрім даних про вже зареєстровані проекти, портал Openaid.gov.ua містить дві електронні послуги подачі документів: для реєстрації проектів міжнародної технічної допомоги та для акредитації виконавців (міжнародних організацій). А у розділі події і новини публікуються анонси щодо актуальних заходів та публікацій донорів.
Планується, що у 2017 році на порталі Openaid.gov.ua з’явиться можливість створення он-лайн кабінетів (державних органів, донорів, організації, які реєструють проекти), шаблон для он-лайн звіту, підписка на оголошення про гранти і тендери, інтегрований інструмент створення веб-сайтів проектів міжнародної допомоги, у вигляді під-сайту Openaid, для можливості доступу до інформації по проекту навіть через декілька років після закінчення проекту тощо.

За матеріалами сайту МЕРТ

 

 

  

Сторінку розроблено в рамках проекту
«Розробка курсу на зміцнення місцевого самоврядування в Україні» (ПУЛЬС)