«Ми спільно маємо запропонувати оптимальний механізм взаємодії між органами місцевого самоврядування та органами державної влади», - Олександр Слобожан

10 / Липень, 2017
Сьогодні, 10 липня відбулась зустріч Виконавчого директора Асоціації міст України Олександра Слобожана з членами правління Київського регіонального відділення АМУ. На зустрічі були присутні міські голови м.Буча Анатолій Федорук, м.Бровари Ігор Сапожко, м.Обухів Олександр Левченко, м.Вишневе Ілля Діков, селищний голова смт Гребінка Наталія Збаращенко, виконавчий директор Київського РВ АМУ Гаррі Мартін.
Під час зустрічі обговорювалося питання взаємодії органів місцевого самоврядування та органів виконавчої влади. Зокрема, відмічено штучне стримування процесу формування спроможних громад Київщини. «Темп децентралізаційної реформи і невелика кількість утворених об’єднаних територіальних громад у Київській області викликає занепокоєння», – зазначив голова правління Київського РВ АМУ Анатолій Федорук. За його словами, у стримуванні процесу формування спроможних громад Київщини чималу роль відіграє той факт, що громади, об’єднані навколо міст обласного значення, не допускають до виборів.
Очільники міст Київщини зазначили, що проблема щодо призначення ЦВК перших виборів в об’єднаних територіальних громадах стосується й інших регіонів. Так, станом на початок липня на розгляді Центральної виборчої комісії знаходяться звернення від облдержадміністрацій щодо призначення перших виборів місцевих голів та депутатів у 120 об’єднаних територіальних громадах, до складу яких увійшли 576 колишніх місцевих рад.
Крім цього, міські голови обговорили спроби притягнення до персональної відповідальності депутатів рад та голів територіальних громад за  рішення місцевих рад, що приймалися колегіально. Учасники зустрічі наголосили, що подібні прецеденти створюють загрози для функціонування демократичного місцевого самоврядування.
За підсумками зустрічі прийнято рішення відпрацювати порушені питання з представниками органів місцевого самоврядування з інших регіонів, а також започаткувати в Асоціації міст України моніторинг випадків втручання органів державної влади, контролюючих структур у діяльність органів місцевого самоврядування під час здійснення ними власних та делегованих повноважень. «Ми спільно маємо запропонувати оптимальний механізм взаємодії між органами місцевого самоврядування та державними органами влади. Маємо напрацювати пропозиції щодо прискорення об’єднання територіальних громад і якомога швидшого проведення виборів в ОТГ», – зазначив Олександр Слобожан.
 
  

 

 

  

Сторінку розроблено в рамках проекту
«Розробка курсу на зміцнення місцевого самоврядування в Україні» (ПУЛЬС)