На Хмельницькій регіональній платформі обговорили законодавче забезпечення діяльності ОТГ

10 / Березень, 2017
9 березня у Хмельницькому регіональному відділенні Асоціації міст України відбулося засідання регіональної платформи  на тему «Недоліки в роботі ОТГ, пов’язані з недосконалістю законодавства України». Захід проведено в рамках проекту «Розробка курсу на зміцнення місцевого самоврядування в Україні» (ПУЛЬС), який реалізує Асоціація міст України за підтримки USAID.
В засідання взяли участь депутат Верховної Ради  С.Мельник, міські, селищні та сільські голови, керівники об’єднаних територіальних громад, представники Хмельницького РВ АМУ.  
З вітальним словом виступив голова Хмельницького РВ АМУ Славутський міський голова В.Сидор. Народний депутат С.Мельник  розповів про законодавчі акти, спрямовані на розвиток місцевих громад. Голови громад обговорили з депутатом питання, пов’язані із законом щодо статусу старости села, селища" (№4742), який нещодавно підписав Президент. Крім того, йшлося про проблемні питання роботи в об’єднаних територіальних громадах, порядок видачі ліцензії на алкогольні та тютюнові вироби, зовнішнє освітлення населених пунктів, медичне забезпечення мешканців ОТГ.
Заступник голови Хмельницької обласної державної адміністрації В.Олійник зазначив, що наразі в області створено 26 ОТГ, ще 4 громади готуються до об’єднання. Нетішинський міський голова О.Супрунюк розповів про проблеми з медичною частиною в місті. Голова Маківської сільської ОТГ А.Кушнір зупинився на питанні субсидій та проблемах передачі землі за межами населених пунктів. За його словами, серед проблем, що заважають розвитку ОТГ, – недосконалість законодавства, відсутність кваліфікованих кадрів. Директор центру перепідготовки та підвищення кваліфікації органів державної влади М.Баюк також говорив про необхідність якісної професійної підготовки керівників  та спеціалістів ОТГ. Була обговорена ініціатива голів ОТГ розділити Хмельницьку область на три округи: Хмельницький, Кам’янець-Подільський та Шепетівський.
     
За результатами засідання були прийняті рішення:
– підготувати матеріали по проблемах , що заважають розвитку ОТГ та передати їх в АМУ;
– провести регіональну платформу з  питань медичного забезпечення ОТГ, роботи ФАПів та госпіталів;
– підготувати пропозиції для народного депутата С.Мельника щодо уточнення обов'язків старост;
– надати пропозиції щодо акцизного податку до АМУ;
– звернутись до АМУ з пропозицією проводити регіональні платформи  з народними депутатами щоквартально.

 

 

  

Сторінку розроблено в рамках проекту
«Розробка курсу на зміцнення місцевого самоврядування в Україні» (ПУЛЬС)