На практикумі в Івано-Франківському РВ АМУ вивчали практичні аспекти реалізації законодавства у сфері соціального захисту населення в ОТГ +відео

23 / Травень, 2018
23 травня в Івано-Франківському РВ АМУ відбувся практикум з застосування законодавства на тему «Практичні аспекти реалізації законодавства у сфері соціального захисту населення в ОТГ». Захід організовано в рамках проекту USAID «Розробка курсу на зміцнення місцевого самоврядування в Україні» (ПУЛЬС). У практикумі взяли участь представники об’єднаних територіальних громад та міст обласного значення Прикарпаття.
Заступник голови Івано-Франківської облдержадміністрації Ігор Пасічняк у вступному слові наголосив, що одне із найважливіших завдань децентралізації влади – це наблизити соціальні послуги до людей, зробити їх доброякісними.
Виконавчий директор Івано-Франківського регіонального відділення Асоціації міст України Юрій Стефанчук підкреслив, що питання соціального захисту є невід’ємною складовою розвитку ОТГ. Об’єднані громади мають належним чином виконувати повноваження у сфері соціального захисту, навіть на початкових етапах свого функціонування.
Аналітик АМУ з питань соціального захисту населення Назар Миколюк детально розповів учасникам заходу про організацію роботи щодо соціального забезпечення в об’єднаних територіальних громадах. «У нас нині фактично існує три щаблі органів місцевого самоврядування первинного рівня. Це село, селище, місто районного значення, ОТГ і місто обласного значення. Вони відрізняються як фінансовими потоками, так і кадровими ресурсами, відповідно й мають відповідати за різний спектр функцій. На жаль, нині з’явилася проблема у сфері соціального захисту населення щодо делегування повноважень. З огляду на інформаційні прогалини окремі органи місцевого самоврядування не знають, чим вони повинні займатися», - аналітик АМУ. Н.Миколюк підкреслив, що все соціальне забезпечення сьогодні має брати на себе ОТГ без взаємодії з райдержадміністрацією.
    
Директор департаменту соціальної політики Івано-Франківської обласної державної адміністрації Володимир Корженьовський зосередив увагу на організації роботи в ОТГ щодо соціального забезпечення.
Про основні аспекти реформування системи інституційного догляду та виховання дітей поінформувала заступник директора департаменту соціальної політики ОДА - начальник управління соціального захисту населення Людмила Непийвода: «На сьогодні в області є система структурних підрозділів ОТГ. Але вона не є достатньою щодо забезпечення повноважень у сфері соціального захисту. Ще проблема у величезній кількості нормативно-правових актів, які іноді суперечать один одному, тобто вони є неузгодженими. Все ж вони дають можливість належно здійснювати соціальну роботу». За її словами, на початковому етапі роботи ОТГ недостатньо приділяють уваги соціальному захисту і формуванню структури, яка б мала виконувати ці повноваження.
Практикум з питань реалізації законодавства у сфері соціального захисту населення в ОТГ покликаний виробити єдиний підхід для забезпечення соціального захисту соціально незахищених верств населення в ОТГ, підсумував Юрій Стефанчук.

 
 
 

 

 

  

Сторінку розроблено в рамках проекту
«Розробка курсу на зміцнення місцевого самоврядування в Україні» (ПУЛЬС)