На регіональній платформі в Тернополі обговорили стан впровадження реформи з децентралізації

30 / Березень, 2018
30 березня в Тернопільському регіональному відділенні Асоціації міст України відбулося засідання регіональної платформи на тему: «Стан процесу децентралізації в Тернопільській області. Розвиток безпеки в ОТГ Тернопільщини». Захід організовано в рамках реалізації Проекту «Розробка курсу на зміцнення місцевого самоврядування в Україні» (ПУЛЬС), який реалізує Асоціація міст України за підтримки USAID.
У засіданні регіональної платформи взяли участь представники органів місцевого самоврядування Тернопільщини, заступник голови Тернопільської облдержадміністрації Олег Валов, представники ЗМІ, а також народні депутати України Тарас Юрик, Роман Заставний та Ігор Побер.
Відкрив засідання виконавчий директор Тернопільського РВ АМУ Ігор Гірчак, який ознайомив учасників з діяльністю Асоціації міст України в рамках реалізації Проекту ПУЛЬС та метою заходу.
Після вступного слова учасники засідання розглянули ключові питання порядку денного:
  • стан впровадження реформи з децентралізації, проект перспективного плану формування територій громад Тернопільської області, роль обласних рад в ухваленні перспективних планів;
  • ухвалення законопроекту про об'єднаннягромад навколо міст обласного значення, реформування районних держадміністрацій у тих районах, де їх територія повністю охоплена ОТГ;
  • стан реалізації Закону України «Про відходи», проблеми у застосуванні Закону на території Тернопільської області.
  
Чимало уваги було приділено важливості ухвалення законопроекту про добровільне приєднання територіальних громад до міст обласного значення. Вкрай важливо прийняти норму, яка б дозволила громадам приєднуватися до міст обласного значення за спрощеною процедурою.
Народний депутат Тарас Юрик так прокоментував ситуацію, яка склалась навколо цього законопроекту: «Майже рік дискутується питання визнання спроможними міста обласного значення. Асоціація міст України дуже активно відстоює і лобіює прийняття цього закону. Ми також розуміємо, що він є абсолютно правильним, оскільки дасть містам обласного значення можливості для того, щоб створити громади у простіший спосіб, без проведення додаткових виборів. Безумовно це правильна формула, яка відкриє додаткові можливості. Цей закон є важливий і ми будемо робити все, щоб його прийняти».
Представники органів місцевого самоврядування Тернопілля обговорили з народними депутатами України нагальні потреби і проблеми громад. Усі висловлені в ході засідання пропозиції були зафіксовані та будуть передані до Верховної Ради для їх врахування при розробці нових законодавчих ініціатив та голосуванні за уже розроблені та внесені для розгляд парламенту законопроекти.
 

 

 

  

Сторінку розроблено в рамках проекту
«Розробка курсу на зміцнення місцевого самоврядування в Україні» (ПУЛЬС)