Наше завдання створити сильну сучасну Україну - Кирило Тимошенко на Форумі «reVIVEd Ukraine - reVIVEd communities»

02 / Червень, 2022

На Форумі «reVIVEd Ukraine - reVIVEd communities» («відродження України - відродження громад»), який 2 червня відбувся у Києві, виступив Кирило Тимошенко, Заступник Керівника Офісу Президента України, Секретар президії Конгресу місцевих та регіональних влад при Президентові України.
Звертаючись до учасників Форуму, Кирило Тимошенко зазначив: “Повномасштабна збройна агресія росії проти України позначилася на кожному жителі України. Тисячі загиблих та поранених, сотні тисяч тих, хто залишився без даху над головою та мільйони тих, хто вимушений був покинути власну домівку. Важка ситуація залишається в громадах Херсонщини, Миколаївщини, Запоріжжя. А чотири області вже повністю звільнені завдяки ЗСУ. За нашими попередніми підрахунками в країні зруйновано понад 350 000  об’єктів інфраструктури та мільйони квадратних метрів житлової, освітньої, медичної, спортивної інфраструктури, тисячі кілометрів пошкоджених авто- та залізничних доріг, аеропорти, порти та багато іншого. Частину з них можна відновити, а частину - зруйновано повністю. Так, наприклад, Північну Салтівку потрібно будувати з нуля. Будівництво нових багатоповерхівок розпочнеться, як тільки буде дозволяти безпекова ситуація, і ми отримаємо фінансування. Питання відбудови України підіймається на Конгресі місцевих та регіональних влад при Президентові України, де постало завдання створити сильну сучасну Україну, де інфраструктура кожної громади, міста та селища відповідає найвищому рівню європейської та світової якості життя населення та інклюзивності. Ці принципи лягли в основу Програми Президента Володимира Зеленського з відновлення та модернізації України”.
Кирило Тимошенко наголосив, що протягом останнього місяця фахівці Офісу Президента, Уряду, громадських організацій, разом із спеціалістами регіональних та місцевих органів влади працювали над розробкою плану відновлення та модернізації України. Вже зараз за ініціативи Офісу Президента триває робота з асоціаціями європейських міст та іншими міжнародними об’єднаннями з метою залучення їх до відновлення України.
К.Тимошенко сказав, що завдання Президента поставлене Національній раді з відновлення, не просто відновити об'єкти критичної інфраструктури в громадах, а створити нову якість життя для наших громадян. Наша амбітна мета: вступ до Євросоюзу. Щоденно Президент України Володимир Зеленський та Керівник Офісу Президента Андрій Єрмак проводять зустрічі для залучення всіх міжнародних партнерів до процесу відновлення України.
Кирило Тимошенко подякував очільникам громад за роботу у важких умовах, для яких зараз надзвичайно важливою є підтримка, зокрема й міжнародних партнерів. Він висловив вдячність іноземним партнерам, які вже зголосилися підтримати і вже надають допомогу українським громадам.

 

 

  

Сторінку розроблено в рамках проекту
«Розробка курсу на зміцнення місцевого самоврядування в Україні» (ПУЛЬС)