Новації законодавства у сфері охорони здоров’я — тема практикуму у Львівському РВ АМУ

23 / Квітень, 2018
20 квітня у Львівському регіональному відділенні Асоціації міст України пройшов практикум із застосування законодавства на тему: «Новації законодавства у сфері охорони здоров’я. Особливості впровадження медичної реформи. Реформа сільської медицини». Захід організовано в рамках реалізації проекту «Розробка курсу на зміцнення місцевого самоврядування в Україні» (ПУЛЬС), який реалізує Асоціація міст України за підтримки USAID.
У практикумі взяли участь представники Великомостівської, Судововишнянської,  Рудківської, Мостиської, Ходорівської, Славської, Великолюбінської, Кам’янка-Бузької, Міженецької, Грабовецької, Мурованської, Новокалинівської, Підберізцівської, Солонківської , Жовтанецької, Розвадівської, Воютицької об’єднаних територіальних громад, керівники профільних відділів та управлінь рад ОТГ.
Модератором заходу виступив експерт платформи реформування та оздоровлення «ПРО S VITA», консультант заступника Голови Комітету Верховної Ради України з питань охорони здоров’я, помічник народного депутата Олега Мусія Володимир Романів. Він ознайомив учасників з місцем і роллю адміністративно-територіальної реформи у реформі системи охорони здоров’я України, детально проаналізував законодавчі зміни в системі охорони здоров’я та особливості впровадження медичної реформи. Також зупинився на ролі і місці об’єднаних територіальних громад у впровадженні реформи. Зокрема, закликав представників ОТГ максимально зберегти наявну медичну інфраструктуру у своїх громадах та використовувати можливості, які надає як держава, так і різні проекти для її реконструкції.
Також В.Романів підкреслив, що основним завданням первинної ланки медицини, яка покладена на об’єднані територіальні громади, — є профілактика захворювань. На першому місці має мути здоров’я кожного мешканця територіальної громади. Він порадив представникам ОТГ завести медичний паспорт кожного мешканця і вивчити ситуацію з довкіллям у громаді, щоби знати, від яких недуг можуть страждати люди, і пробувати їм запобігати.
Насамкінець модератор порадив громадам створювати житлово-побутові умови для медичних працівників, шо дозволить їм залучити хороших фахівців. Тим паче, що у Львові медикам дуже важко знайти роботу по спеціальності і часто вони борються за половину, а то й чверть ставки. Звісно, громада повинна визначитись і з тим, скільки і яких їй потрібно медичних спеціалістів.
Під час практичного заняття учасники  змогли ознайомитись з  практичним застосуванням законодавчих змін в системі охорони здоров’я., з тим як працюватимуть центри первинної медико-санітарної допомоги, з питанням створення комунальних підприємств на базі існуючих лікарських закладів та з питаннями
оптимізації та автономізації лікарень.
У ході дискусії представники ОТГ скаржилися на те, що їм не вистачить коштів, які держава виділяє на медицину.
   
 

 

 

  

Сторінку розроблено в рамках проекту
«Розробка курсу на зміцнення місцевого самоврядування в Україні» (ПУЛЬС)