О. Слобожан: Охорона громадського порядку та доступність безпекових послуг – важливі завдання, що мають вирішуватися у безпосередній взаємодії з місцевим самоврядуванням

26 / Серпень, 2021
26 серпня у Міністерстві внутрішніх справ України відбулася зустріч урядовців з представниками місцевого самоврядування, присвячена питанням безпеки в громадах.
Асоціацію міст України представляв Виконавчий директор АМУ Олександр Слобожан.
Учасники наради - Міністр внутрішніх справ Денис Монастирський, Міністр розвитку громад і територій Олексій Чернишов, інші представники МВС та Мінрегіону. Також у заході взяв участь народний депутат України Віталій Безгін.
  
Під час наради обговорювалися такі питання.
► Центри безпеки в громадах
Такі Центри дозволяють об‘єднати пожежну, екстрену медичну допомогу і поліцію.
В рамках проєкту, який використовує європейський досвід, вже створено більше 30 Центрів безпеки. У 2022-2024 роках планується створення ще 380 таких Центрів. Мінрегіон направив до Міністерства фінансів відповідний бюджетний запит.
► Поліцейські офіцери в громадах
За два роки, коли реалізується проєкт, у 19 регіонах почали працювати 632 поліцейських офіцерів громади. Вони забезпечують порядок і запобігають правопорушенням у межах своєї територіальної громади.  До кінця 2022 року планується збільшити склад таких поліцейських до понад 2 тисячі.
► Камери фіксації порушень ПДР в громадах
Багато громад встановлюють на своїй території камери, що фіксують порушення ПДР. Учасники наради підтримали пропозицію, що якщо такі камери встановлено за кошти громади, відсоток від штрафів має спрямовуватися у місцевий бюджет.
► Перевірки пожежної безпеки в закладах освіти
У державний бюджет на 2022 рік має бути закладена спеціальна субвенція, щоб покрити видатки громад у сфері пожежної безпеки. АМУ надала попозиції Мінфіну щодо передбачення  субвенції на протипожежні заходи в закладах освіти і винесла це питання на бюджетні консультації (читати більше). ДСНС підтримала таку пропозицію Асоціації. 
Для оперативного вирішення питань у взаємодії з органами місцевого самоврядування буде створено постійно діючу координаційну групу.
  
Олександр Слобожан, коментуючи підсумки наради, зазначив:
«Охорона громадського порядку та забезпечення доступності безпекових послуг – важливі завдання, що мають вирішуватися у безпосередній взаємодії з органами місцевого самоврядування. АМУ готова до співпраці у цій сфері з МВС, Мінрегіоном, Парламентом для напрацювання ефективних рішень та розробки відповідної законодавчої бази».

Нагадаємо, АМУ, реалізуючи програму «Кращі практики», збирає та поширює кращий досвід місцевого самоврядування, зокрема і за темою «Безпека громади». Так, відповідні історії успіхів увійшли «КНИГИ УСПІХІВ», що видавалися протягом 2017-2020 років, а також були опубліковані на саійті АМУ у розіділі «Успіхи».
Усі видання АМУ доступні на нашому сайті у розділі Бібіліотека.

 

 

  

Сторінку розроблено в рамках проекту
«Розробка курсу на зміцнення місцевого самоврядування в Україні» (ПУЛЬС)