О. Слобожан: Реформа місцевого самоврядування покликана покращити якість послуг для людей

20 / Грудень, 2019
19 грудня Виконавчий директор АМУ Олександр Слобожан взяв участь в програмі «Політклуб з Віталієм Портниковим» на телеканалі Еспресо ТВ. Експерти в студії обговорили проєкт Закону «Про внесення змін до Конституції України (щодо децентралізації влади)» №2598, поданий Президентом як невідкладний.
Олександр Слобожан під час дискусії щодо проєкту конституційних змін наголосив, що Концепція реформування місцевого самоврядування, з якої власне й почалася реформа з децентралізації, була спрямована на покращення якості послуг, що надаються громадянам України. Тобто суть реформи не в кількості об`єднаних громад, не в назвах «округ», «префект» чи «смотрящий», а саме в послугах та  їх якості, у підвищенні рівня життя людей.
Також Виконавчий директор АМУ сказав, що Асоціація міст України стурбована закритістю процесу підготовки законопроєкту змін до Конституції і надала Верховній Раді та Комітетам негативні висновки щодо нього. А спільна заява лідерів місцевого самоврядування та експертів, в якій вони закликали доопрацювати зміни до Конституції щодо децентралізації вже набула широкої підтримки та розголосу.   

«Ми виступили з чіткою заявою, що в такому вигляді приймати зміни до Конституції немає сенсу. Тож давайте говорити відкрито про це на дискусії», - О.Слобожан

У підсумку обговорення Олександр Слобожан зазначив, що експерти Асоціації підготують альтернативний законопроєкт та запропонують його народним депутатам.
 

Переглянути усю програму можна на сайті Еспресо ТВ.

 

 

  

Сторінку розроблено в рамках проекту
«Розробка курсу на зміцнення місцевого самоврядування в Україні» (ПУЛЬС)