Очільники українських громад взяли участь в Конгресі мерів Франції

01 / Грудень, 2022
Делегація Асоціації міст України відвідала 104-й Конгрес мерів Франції – найбільший у світі щорічний форум міських голів. Головною темою Конгресу, участь в якому взяли близько 10 000 мерів, стала війна в Україні. 
Асоціацію міст України на Конгресі представляли:
 • Олена Бутурлим, Ічнянський міський голова;
 • Олександр Кодола, Ніжинський міський голова;
 • Віталій Малецький, Кременчуцький міський голова;
 • Андрій Садовий, Львівський міський голова;
 • Артем Семеніхін, Конотопський міський голова;
 • Борис Філатов, Дніпровський міський голова;
 • Олександр Ломако, секретар Чернігівської міської ради;
 • Ксенія Сухова, секретар Маріупольської міської ради;
 • Олег Бриндак, заступник Одеського міського голови;
 • Андрій Очеретний, заступник Вінницького міського голови.
Лідери українського місцевого самоврядування під час Конгресу розповіли про досвід своїх міст у протистоянні окупантам, про наслідки збройної агресії рф та про те, як вдається долати енергетичну кризу, спричинену масованими ракетними атаками окупантів, економічні проблеми та як організовується життя мешканців в умовах війни.
Ніжинський міський голова Олександр Кодола передав учасникам Конгресу вітання Голови Асоціації міст України Віталія Кличка, висловив французьким партнерам подяку за солідарність та підтримку від Асоціаціі міст України, усіх українських громад та українського народу. «Франція підставила своє дружнє плече та стала надійною опорою України у боротьбі за збереження суверенітету. Співпраця з французькими муніципалітетами у сфері повоєнного відновлення України переросте у партнерські проєкти, які дозволять Україні швидко інтегруватися до ЄС», – зазначив О.Кодола.
Мер Дніпра Борис Філатов розповів, що після повномасштабного вторгнення рф місто прийняло найбільшу кількість переселенців та залишається ключовим гуманітарним хабом України. Говорячи про військові злочини росії в Україні, він наголосив, що розв’язаній агресором війні ніколи не буде виправдання та закликав європейських партнерів продовжувати надавати підтримку України. 
Мер Львова Андрій Садовий висловив щиру вдячність Президенту Асоціації мерів Франції, меру міста Канни Давиду Ліснару: «7 березня, коли російські війська були під Києвом, а Львів щодня приймав десятки тисяч ВПО, пан Ліснар був одним з перших іноземних політиків, хто не побоявся особисто приїхати до України з пропозицією допомоги». 
Під час візиту було напрацьовано нові горизонтальні зв’язки між українськими та європейськими громадам, укладено побратимські угоди:
 • Ніжин та Сан Жермен,
 • Львів та Канни.
 
 
Фото: Arnaud Février, amf
В рамках Конгресу відбулася зустріч українських мерів з Президентом Франції Емануелем Макроном, де обговорили можливості підтримки України в боротьбі з загарбником, в тому числі через надання засобів електрогенерації, допомозі в лікуванні та реабілітації поранених.
 
Фото: Laurent Blevennec / Présidence de la République 
Мери українських міст зустрілися також з депутатами Сенату та з мером Парижа.
З мером Парижа Анн Ідальго вони обговорили можливості різнобічної співпраці, адже під час розпочатої росією війни саме міжмуніципальне партнерство ще більше зміцнює світову підтримку України та її громад. В подальшому саме відносини «equal to equal» стануть додатковим імпульсом у відновленні та економічному розвитку України.
 
 
 
 
 

 

 

  

Сторінку розроблено в рамках проекту
«Розробка курсу на зміцнення місцевого самоврядування в Україні» (ПУЛЬС)