Оголошено конкурс на розробку та написання Планів Дій Сталого Енергетичного Розвитку для малих громад

06 / Липень, 2017
Фонд «Регіональний центр економічних досліджень та підтримки бізнесу» оголошує конкурс на розробку Планів Дій Сталого Енергетичного Розвитку та клімату (SECAP), серед малих громад України, з чисельністю населення не більше 50 тис. Дедлайн - 15 вересня 2017 р.
Громадська організація Фонд «Регіональний центр економічних досліджень та підтримки бізнесу» в рамках проекту «Організація співпраці малих міст України, громадянського суспільства та експертного середовища у питаннях енергобезпеки», який впроваджується завдяки Програмі LINK Регіонального Екологічного Центру для Центральної та Східної Європи і фінансується Міністерством Клімату та Довкілля Норвегії,  оголошує конкурс на розробку Планів Дій Сталого Енергетичного Розвитку та клімату (SECAP), серед малих громад України, з чисельністю населення не більше 50 тис.
Хто може прийняти участь:
Органи місцевого самоврядування:  міські та селищні ради, об’єднані територіальні громади України, які приєдналися, або мають бажання приєднатися до Європейської ініціативи -  (Covenant of Mayors) - "Угода мерів", ініційованої Європейською Комісією від 15.01.2009 року, з метою забезпечення реалізації політики сталого енергетичного розвитку та зменшення викидів парникових газів на території громади не менше ніж на 30% до 2030 року.
Вимоги до учасників конкурсу:
Місто, селище, ОТГ з фактичною кількістю населення не більше 50 тис. жителів (за результатом останнього перепису населення), яке приєдналося, або планує приєднатися до Меморандуму про співпрацю в інноваційній та науково-виробничій сфері (Лубенський меморандум).
Можливість надання не менше 50% співфінансування проведення інвестиційних розрахунків в  межах концепції залучення нових технологій, ефективного та ощадливого використання енергетичних ресурсів, надання якісних енергетичних послуг, підвищення енергетичної безпеки, захисту довкілля, забезпечення сталого розвитку поселень та заходів з формування реєстру інвестиційних проектів громади.
Тривалість конкурсу: з 10 липня  по 15 вересня 2017 року
Кінцевий термін подачі заявок: 15  вересня  16 год. 00 хв.
Дата оголошення результатів: 1 жовтня 2017 року.
Переможці конкурсу будуть запрошені на вручення сертифікатів під час проведення 2-ї Конференції експертів зі сталого розвитку, енергозбереження, екології та енергетичної безпеки, де експерти в робочих групах проведуть попередній аналіз поточного стану громад переможців конкурсу.
Пріоритети будуть надаватися учасникам, які:
Мають готовність до просування партнерських проектів сталого розвитку в галузі:
· енергобезпеки та диверсифікації джерел енергії, зменшення витрат енергоносіїв;
· збереження довкілля, благоустрою територій
· енергозбереження на об’єктах   комунальної власності
· модернізації технологій у житлово-комунального секторі та використання альтернативних джерел енергії;
· організації партнерства «громада-бізнес-влада»;
· стратегічного планування, комплексної оцінки середовища, адаптації та пом’якшення наслідків зміни клімату;
· моніторингу дій влади та навчання громади (громадський нагляд та контроль);
· формування енергетичного бюджету громади;
· просування м’яких інформаційних заходів;
· впровадження комплексних заходів скорочення витрат.
Умови участі:
· Учасник конкурсу надає заповнену аплікаційну форму (формат Word документ) та її сканкопію з підписом Голови громади і печаткою (формат PDF).
· Лист на офіційному бланку з підтвердженням про співфінансування
· Заповнений «Опитувальник сучасного стану громади»
Всі матеріали надсилати на пошту громадської організації: lubnyfound@gmail.com
У темі листа вказати: konkurs_secap_назва громади
Перспективи:
Довідкова інформація:
Головною метою конкурсу є відпрацювання дієвої структури допомоги малим містам, селищам та об’єднаним громадам в ініціації, плануванні, втіленні проектів власної модернізації енергетичного та фінансового менеджменту, енергозбереження, сталого розвитку, економії власних ресурсів, тощо.
Експерти Центру під час реалізації проекту будуть проводити моніторинг технологічних новацій в альтернативній енергетиці. Продовжиться робота по підключенню до проекту експертів з питань сталого розвитку. До співпраці планується залучити європейські і міжнародні фонди, фінансово-кредитні установи під гарантії держави, вищі наукові заклади  та енергетичні агенції.
Контакти:
095 317 24 47, 098 290 36 36   президент Фонду РЦЕДПБ, Руслан Щербаков
 
За інформацією Ресурсного центру ГУРТ.
 

 

 

  

Сторінку розроблено в рамках проекту
«Розробка курсу на зміцнення місцевого самоврядування в Україні» (ПУЛЬС)