Олександр Слобожан на Громадському Телебаченні: "Бюджетна децентралізація проводилась не для того, щоб передавати громадам нові повноваження"

29 / Грудень, 2016

Перший заступник виконавчого директора Асоціації міст України Олександр Слобожан в ефірі Громадського Телебачення розповів про особливості реформи з децентралізації у 2016 році та пояснив, якими будуть її наслідки для громад у 2017 році.    

"Змінилась система фінансування по освітній і медичній субвенції. Це правильна ідея, але бюджетна децентралізація проводилась не для того, щоб передавати громадам нові повноваження, адже у органів місцевого самоврядування є один вид повноважень – власні самоврядні. Для мешканців це означає: нормальні дахи, ліфти, житлові будинки, дороги та водопостачання. Складається враження, що держава не справляється з освітою та охороною здоров’я і тому передає їх на місцевий рівень" – зазначив в ефірі Громадського Олександр Слобожан.

Перший заступник виконавчого директора Асоціації міст України наголосив, що до здобутків Асоціації, представників органів місцевого самоврядування можна віднести той факт, що Уряд виділить субвенцію в розмірі 5 млрд гривень на погашення заборгованості з різниці в тарифах на теплову енергію, послуги централізованого водопостачання та водовідведення. Олександр Слобожан підкреслив, що субвенція, в сумі із прийняттям закону про реструктуризацію боргів комунальних підприємств, дозволить вирішити проблему з боргами, яка існувала ще з 2007 року.

"Що стосується ОТГ, то нам вдалось вирішити всі їхні проблеми. По-перше, їх вдалось вивести на прямі міжбюджетні відносини. По-друге, збільшився розмір освітньої і медичної субвенції. По-третє, об’єднаним громадам надали додаткову дотацію на компенсацію комунальних послуг і енергоносіїв", - резюмував перший заступник виконавчого директора Асоціації міст України Олександр Слобожан.  

 

 

  

Сторінку розроблено в рамках проекту
«Розробка курсу на зміцнення місцевого самоврядування в Україні» (ПУЛЬС)