Онлайн-практикум Волинського РВ АМУ щодо правових особливостей служби в органах місцевого самоврядування +ВІДЕО

23 / Квітень, 2021
23 квітня у Волинському РВ АМУ відбувся онлайн-практикум на тему: «Правові особливості проходження служби в органах місцевого самоврядування. Питання запобігання корупції в органах місцевого самоврядування». Захід організований в рамках проєкту «Розробка курсу на зміцнення місцевого самоврядування в Україні» (ПУЛЬС), який реалізує Асоціація міст України за підтримки USAID. Захід транслювався у мережі Фейсбук на сторінці Волинського РВ АМУ та акаунті «ПУЛЬС: Децентралізаційний марафон».
Учасники: голови громад, керуючих справами виконавчих комітетів місцевих рад, спеціалістів із кадрових питань, інших зацікавлених фахівців.
Розпочинаючи захід виконавча директорка Волинського РВ АМУ Мар’яна Конончук наголосила, що навчання, які проводить АМУ, відрізняються конкретикою та змістовністю. Також вона розповіла про механізми підсилення фінансової спроможності громад та позицію АМУ щодо збільшення частки зарахування ПДФО до бюджетів громад до 65% і забезпечення сплати ПДФО за фактичним місцезнаходженням підрозділів. Виконавча директорка Волинського РВ АМУ додала, що для громад Волині це становитиме близько 250 млн грн додаткових коштів у місцеві бюджети.
  
Спікерами практикуму також виступили регіональний консультант з правових питань Волинського РВ АМУ, доктор політичних наук, професор Валентин Малиновський та начальниця відділу представництва інтересів у судах та договірної роботи юридичного управління апарату Волинської облдержадміністрації Інна Міщук.
Валентин Малиновський розповів учасникам практикуму про правові особливості проходження служби в органах місцевого самоврядування. Докладніше він зупинився на правовому регулюванні статусу посадовців органів місцевого самоврядування; особливостях проходження служби на адміністративних посадах; прийнятті на службу в органи місцевого самоврядування; професійно-кваліфікаційні характеристики посадовців; класифікацію посад; типові помилки при формуванні організаційної структури та штатного розпису апарату і виконавчих органів місцевих рад; атестацію та щорічне оцінювання виконання посадовцями покладених на них обов'язків і завдань; форми підвищення рівня професійної компетентності посадових осіб місцевого самоврядування та інше.
Спікер закликав служби персоналом органів місцевого самоврядування діяти в межах Конституції та законів України: «Нині доводиться спостерігати таку практику, що вводять посади, яких не існує в природі, вони незаконні. Самовільне введення посад – це порушення і, коли до вас прийде з перевірками аудиторська служба чи рахункова палата, щоб перевірити використання бюджетних коштів, якщо знайдуть невідповідності до закону, необхідно буде відшкодовувати державі з місцевого бюджету незаконно використані кошти. Окрім того, в людини, яка працювала на неіснуючій посаді, будуть згодом проблеми і при оформленні пенсії». Він порадив також сформувати дієвий кадровий резерв і щорічно його оновлювати, розповів про прийнятий закон щодо інституту старост та зміни категорії посади старости із 6 на 5.
Інна Міщук у своєму блоці практикуму висвітлила тему «Організація роботи із запобігання корупції в органах місцевого самоврядування».
Зокрема, вона розглянула такі питання:
організаційно-правові аспекти утворення та забезпечення функціонування уповноважених підрозділів (уповноважених осіб) із питань запобігання та виявлення корупції;
практичні аспекти діяльності уповноважених підрозділів (уповноважених осіб) з питань запобігання та виявлення корупції;
обмеження, які передбачені Законом України «Про запобігання корупції» для посадових осіб місцевого самоврядування;
шляхи запобігання й врегулювання конфлікту інтересів у професійній діяльності посадових осіб місцевого самоврядування, прирівняних до них осіб, що входять до складу колегіального органу (комітету, комісії, колегії тощо);
алгоритм дій посадової особи місцевого самоврядування (депутата) у разі розгляду на сесії питання, що становить її приватний інтерес;
види та підстави притягнення посадовців місцевого самоврядування до відповідальності за корупційні правопорушення і правопорушення, пов’язані з корупцією, та особливості притягнення осіб до цих видів відповідальності.
На завершення практикуму спікери відповіли на запитання, що цікавили представників громад.
 
Пропонуємо переглянути відео онлайн-практикуму Волинського РВ АМУ:
 


АМУ пропонує добірку практикумів, лекцій та вебінарів за тематикою діяльності органів місцевого самоврядування в нових умовах.

 

 

  

Сторінку розроблено в рамках проекту
«Розробка курсу на зміцнення місцевого самоврядування в Україні» (ПУЛЬС)