Організація діяльності органів місцевого самоврядування ОТГ – тема практикуму в Черкаському РВ

31 / Серпень, 2017
30 серпня Черкаське регіональне відділення Асоціації міст України провело практикум із застосування законодавства на тему: «Становлення і організація діяльності органів місцевого самоврядування ОТГ». Захід організовано в рамках Проекту «Розробка курсу на зміцнення місцевого самоврядування в Україні (ПУЛЬС), який реалізує Асоціація міст України за підтримки USAID.
Учасники: представники ОТГ, голови, заступники голів, секретарі рад, керівники та спеціалісти структурних підрозділів місцевих рад, регіональні експерти Черкаського РВ.
Заступник Білозірського сільського голови Ірина Грищенко, яка була модератором заходу, детально розповіла учасникам практикуму про практичні аспекти формування органів виконавчої влади ОТГ, структуру та підходи до вирішення кадрових питань,алгоритм налагодження роботи закладів освіти, охорони здоров’я,  житлово-комунального господарства, організацію надання адміністративних та соціальних послуг. Модератор презентувала успіхи та досягнення Білозірської ОТГ, зупинилась на досвіді громади із залучення інвестицій, практиці підготовки проектів економічного і соціального розвитку, стратегічного планування, поінформувала про проблемні питання, «підводні камені» та зорієнтувала щодо шляхів подолання перешкод.
Спільно з регіональним експертом з бюджетних питань Олександром Шокотом вони розкрили особливості бюджетів об’єднаних територіальних громад. Зокрема, розповіли про  прямі міжбюджетні відносини з Державним бюджетом, розширення джерел доходів, фінансування видатків на здійснення самоврядних та делегованих повноважень, горизонтальне вирівнювання податкоспроможності через базову (реверсну) дотацію, формування доходної частини місцевих бюджетів на 2018 рік, розрахунки видатків з урахуванням основних прогнозних показників економічного і соціального розвитку та підвищення розмірів державних соціальних стандартів у наступному році, нову формулу розподілу освітньої субвенції, розмежування медичної субвенції між первинною та вторинною ланкою, а також про державну підтримку ОТГ через спеціальні субвенції.
Регіональний експерт з правових питань Олена Кулик акцентувала увагу на проблемних  питаннях,  що  потребують  законодавчого  або нормативного врегулювання. «У 2017 році відбулося суттєве  удосконалення  законодавчого поля утворення спроможних територіальних громад, зокрема, з ініціативи та за участю Асоціації міст України. Водночас, існує низка невирішених проблем  як стратегічного,  так  і оперативного  характеру, що  формують ризики для успішної  подальшої реалізації  реформи», - зазначила вона та розповіла про законодавчі новації (прийняті та відображені у законопроектах), що відповідають інтересам місцевого самоврядування.
 
        

 

 

 

  

Сторінку розроблено в рамках проекту
«Розробка курсу на зміцнення місцевого самоврядування в Україні» (ПУЛЬС)