О.Слобожан на науково-практичній конференції в НАДУ закликав підтримати якнайшвидше прийняття нового закону про службу в органах місцевого самоврядування

25 / Травень, 2018
25 травня Виконавчий директор АМУ Олександр Слобожан взяв участь у Всеукраїнській науково-практичній конференції «Публічне врядування в Україні: стан, виклики та перспективи розвитку», яку проводить Національна академія державного управління при Президентові України.
О.Слобожан присвятив виступ законодавчим проблемам реформування служби в органах місцевого самоврядування в контексті децентралізації публічної влади в Україні. Він зазначив, що чинний нині закон «Про службу в органах місцевого самоврядування» було прийнято ще у 2001 році і за цей час неодноразово відбувалися спроби обмежити повноваження місцевих рад у сфері регулювання служби їхніх посадовців. Так, у 2007 році місцеві ради були позбавлені автономності при визначенні умов оплати праці посадових осіб і з того це питання вирішувалося виключно на підставі актів Уряду, практично десять років не переглядалися посадові оклади службовців.  Наслідком цього стала висока плинність кадрів, зниження якості роботи.
О.Слобожан зупинився на положеннях законопроекту «Про службу в органах місцевого самоврядування», який був ініційований у 2014 році у загальному руслі децентралізаційних реформ, та на принципових позиціях, які відстоювала Асоціація у процесі його доопрацювання.  На жаль, 3 квітня цього року законопроект  №2489 був відхилений парламентом під час розгляду вето Президента України.
17 травня 2018 року у Верховній Раді України зареєстровано законопроект про внесення змін до Закону України «Про службу в органах місцевого самоврядування» (№ 8369). Асоціація міст України брала участь у підготовці нового законопроекту, її пропозиції враховані (читати більше).
Виконавчий директор АМУ Олександр Слобожан закликав учасників Конференції включити у підсумковий документ Конференції пункт про необхідність якнайшвидшого прийняття  Законопроекту  про внесення змін до Закону України «Про службу в органах місцевого самоврядування»: «Новий закон про службу в органах місцевого самоврядування стане рушієм децентралізації та сприятиме забезпеченню спроможності місцевого самоврядування, оскільки дозволить залучати високопрофесійних спеціалістів, забезпечивши їм належні умови оплати праці».

 

 

  

Сторінку розроблено в рамках проекту
«Розробка курсу на зміцнення місцевого самоврядування в Україні» (ПУЛЬС)