О.Слобожан: Спрямування місцевого акцизу з пального на розвиток інфраструктури доводить готовність до співпраці місцевої та центральної влади

09 / Квітень, 2021
8 квітня у Харкові відбувся Міжнародний форум «Муніципальна інфраструктура: розвиток і комфорт міст».
Мета -створення платформи співпраці національних та місцевих органів влади, з міжнародними партнерами та представниками бізнесу задля реалізації спільних проектів з метою покращення муніципальної інфраструктури, як запоруки успішного розвитку України в цілому.
 
Учасники - представники центральних органів влади, органів місцевого самоврядування, міжнародних фінансових організацій, дипломатичних місій та бізнесу.
Від Асоціації міст України у заході взяв участь Виконавчий директор АМУ Олександр Слобожан.
Відкрив захід секретар Харківської міської ради Ігор Терехов. Він зазначив, що такий форум проходить у Харкові вперше. За його словами, учасники заходу зможуть презентувати успішний досвід кожного міста, обговорити спільні проблеми, перспективи та можливості розвитку муніципальної інфраструктури.
Олександр Слобожан від імені Голови АМУ Віталія Кличка привітав учасників та наголосив на важливості зміцнення ресурсної бази громад.
Містам, селам, селищам потрібно більше грошей. Така тема моєї доповіді на панельній дискусії. Гроші вкрай необхідні для розвитку інфраструктури. Питання постає, як саме ми будемо залучати ці гроші. Дуже приємно, що серед нас є представник Мінфіну, представник Офісу Президента. Ось ми і подискутуємо. Минулого року парламент об’єднався навколо децентралізаційної платформи і спрямував місцевий акциз з пального саме на розвиток інфраструктури – це сигнал того, що місцева та центральна влада готові співпрацювати і розвиватися, - сказав О.Слобожан
В рамках форуму відбулися панельні дискусії:
► «Розвиток муніципальної інфраструктури як запорука успішного майбутнього України»
► «Міжнародні програми як дієвий інструмент розвитку муніципальної інфраструктури»
► «Джерела фінансування розвитку муніципалітетів»
► «Перша національна панель індустріальних парків країни «Нова індустріалізація».
 
 

 

 

  

Сторінку розроблено в рамках проекту
«Розробка курсу на зміцнення місцевого самоврядування в Україні» (ПУЛЬС)