О.Слобожан: Стабілізаційний фонд сформовано з єдиною метою – допомогти медичній галузі

23 / Квітень, 2020
23 квітня на YouTube-каналі "Інтервізор" відбулася презентація результатів соцілогічного дослідження "Коронавірус очима медпрацівників України", яке провела Асоціація міст України спільно з дослідницькою компанією "Active Group" та Всеукраїнським лікарським товариством. Було опитано понад 4500 лікарів і досліджено проблематику ролі держави у боротьбі з коронавірусом, а саме:
- забезпечення медперсоналу в умовах пандемії;
- наявність медпрепаратів згідно з протоколом лікування COVID-19;
- особливості роботи в умовах карантину.
 
Виконавчий директор Асоціації міст України Олександр Слобожан, коментуючи результати дослідження, зазначив, що проведене опитування підтверджує недостатній рівень фінансування медичної галузі, результатом якого є недостатня кількість апаратного забезпечення, медичних засобів захисту, а також те, що на COVID-19 захворіло 20% медичного персоналу.
Також О.Слобожан наголосив, що Уряд декілька тижнів тому забрав у міст 15 млрд грн у Стабілізаційний фонд, які мав спрямувати на забезпечення обсервації. А насправді ці кошти спрямовуються на інші проекти. Тоді як витрати на обсервацію здійснюються за рахунок місцевих бюджетів.
Я сподіваюся, що проглянувши результати дослідження, Міністерство охорони здоров`я схаменеться і, все-таки, доб`ється того, щоб зі Стабілізаційного фонду відбулося спрямування коштів на медицину. Адже Стабілізаційний фонд сформовано з єдиною метою – допомогти медичній галузі. 

Також у презентації результатів дослідження взяли участь: аналітик АМУ з питань охорони здоров`я Світлана Осташко, народний депутат України, член комітету з питань здоров'я нації, медичної допомоги та медичного Сергій Кузьміних, директор дослідницької компанії "Актив-груп" Олександр Позній, Голова Київської лікарської ради, заслужений лікар України Даніель Карабаєв, Президент Всеукраїнського лікарського товариства Олег Мусій, соціолог, засновник дослідницької компанії "Актив-груп" Андрій Єременко, Президент Світової федерації українських лікарських товариств Андрій Базілевич.
Відео презентації результатів опитування можна переглянути за посиланням.
З результатами дослідження можна ознайомитись за посиланням.

 

 

  

Сторінку розроблено в рамках проекту
«Розробка курсу на зміцнення місцевого самоврядування в Україні» (ПУЛЬС)