О.Слобожан: у пропозиціях АМУ щодо конституційних змін відображені головні принципи Європейської хартії - справедливість розподілу фінансів і однакова якість публічних послуг

05 / Березень, 2020
Виконавчий директор АМУ Олександр Слобожан виступив перед журналістами регіональних медіа під час Національного пресклубу реформ, який проходить сьогодні у Києві.  Він роз’яснив, чому АМУ не підтримала два проєкти конституційних змін і що пропонує Асоціація у власній Концепції змін до Конституції в частині місцевого самоврядування та територіальної організації державної влади.
Правління АМУ на засіданні 18 лютого у Києві схвалило Концепцію змін до Конституції України в частині місцевого самоврядування та територіальної організації державної влади та пропозиції до проєкту Закону України «Про внесення змін до Конституції України щодо місцевого самоврядування та територіальної організації державної влади».
О. Слобожан презентував положення Концепції АМУ (завантажити презентацію). Зокрема він зазначив, що у пропозиціях АМУ відображені головні принципи, прописані у Європейській хартії місцевого самоврядування, – справедливість розподілу фінансів і однакова якість публічних послуг на місцевому рівні.
   
«Зараз ми маємо об'єктивно доностити точку зору громад, інформувати про хід реформи місцевого самоврядування. Саме для цього АМУ проводить Національний пресклуб реформ», - підкреслив він.
Асоціація міст України як єдиний голос українських громад представляє їх інтереси. Коли Асоціація звертається до Уряду і заявляє про недостатність коштів, наприклад, на медичну сферу, маються на увазі фінанси не для органів місцевого самоврядування, а для людей, які живуть в цих громадах, для забезпечення послуг для них.
О.Слобожан поспілкувався з представниками регіональних медіа та відповів на їх запитання.
 
Нагадаємо, у Києві проходить Національний пресклуб на тему: «Децентралізація: що далі?» для регіональних ЗМІ. ВІдео доступне тут.
 

 

 

  

Сторінку розроблено в рамках проекту
«Розробка курсу на зміцнення місцевого самоврядування в Україні» (ПУЛЬС)