О.Слобожан: законопроєкт 3801 не відповідає конституційним обов’язкам держави із забезпечення реалізації прав громадян

05 / Листопад, 2020
5 листопада на YouTube-каналі «InterVizor» вийшло інтерв`ю Виконавчого директора Асоціації міст України Олександра Слобожана. Головними темами для обговорення стали організація та діяльність органів місцевого самоврядування і районних державних адміністрацій, а також розпорядження землями комунальної власності.
Щодо прийнятого Верховною Радою у першому читанні законопроекту №3651-д Олександр Слобожан наголосив, що його ухвалення забезпечить нормальну системну роботу органів місцевого самоврядування. В Україні відбулися місцеві вибори за новим адміністративно-територіальним поділом. Також були прийняті зміни до Бюджетного кодексу. Тепер нові громади, нові районні та обласні ради будуть з новим фінансовими ресурсами. Але виникає ситуація, коли не визначено як будуть функціонувати ці громади: як буде відбуватися прийом-передача майна; як будуть працювати працівники, а саме вони будуть звільнені чи переведені. І законопроект №3651-д всі ці питання унормовує. Тобто він покликаний вирішити процедурно-організаційні питання функціонування нових типів муніципалітетів, нових районних та обласних рад, їхніх апаратів, функціонування бюджетних установ.
Окремо Виконавчий директор АМУ зупинився на законопроекті №3614 (розроблений ПУЛЬСом, прийнятий 17 вересня, - ред.) і зауважив, що законопроект не лише про гроші, а про довіру та діалог між місцевим самоврядуванням і центральною владою.
Щодо законопроекту №3801 Олександр Слобожан наголосив, що в умовах партизації та імперативного мандату даний проект закону фактично заблокує всю діяльність місцевої ради в сфері земельних відносин. Окрім того, він не відповідає конституційним обов’язкам держави із забезпечення реалізації прав громадян.
Багаторічна практика показує, що будь-який представницький колегіальний орган практично не збирається на свої засідання у повному складі. А законопроект передбачає запровадження голосування  «кваліфікованою» більшістю у 2/3 від загального складу ради. Схвалення законопроекту зупинить процес прийняття рішень ради з земельних питань або призведе до порушення термінів розгляду таких рішень. Насамперед, це торкнеться прав громадян, які відповідно до Конституції України та Земельного кодексу України мають право на набуття у власність та на отримання у тимчасове чи постійне  користування земельних ділянок, - сказав О.Слобожан
Водночас Асоціація міст України позитвно оцінює Указ Президента №449/2020 щодо прискорення реформ у сфері земельних відносин.
 
 

Нагадаємо, Асоціація міст України звернулася до Президента з проханням не допустити нівелювання здобутків реформ та забезпечити права громад на отримання земель сільгосппризначення.

 

 

  

Сторінку розроблено в рамках проекту
«Розробка курсу на зміцнення місцевого самоврядування в Україні» (ПУЛЬС)