Парламент схвалив зміни до Податкового кодексу, що стосуються плати за землю

23 / Грудень, 2016
21 грудня Верховна Рада України прийняла  законопроект Про внесення змін до Податкового кодексу України (щодо покращення інвестиційного клімату в Україні) (№5368). Законопроектом, а саме змінами до ст.288, врегульовано питання мінімальної орендної плати за землю, які протягом останніх двох років відстоювала Асоціація міст України.
Прийняті зміни визначають більш гнучкий механізм встановлення органами місцевого самоврядування мінімальної орендної плати в залежності від розміру земельного податку. Попередня редакція Податкового кодексу передбачала фіксований розмір мінімальної орендної плати (3% від нормативної грошової оцінки земельної ділянки), який не враховував особливості платників податку, зокрема, їх соціальний статус, цільове використання земельної ділянки. Такі норми були фінансово обтяжливі для фізичних осіб-платників податку на землю. Органи місцевого самоврядування наполягали на необхідності встановлення мінімальної орендної плати, в першу чергу для фізичних осіб, за земельні ділянки, що використовуються для житлової забудови, особистого селянського господарства, садівництва тощо. Ще у 2015 році такі зміни АМУ пропонувала у законопроекті № 2575.
Також зміни до Податкового кодексу містять обмеження щодо максимального розміру коефіцієнта індексації нормативної грошової оцінки земельних ділянок (не більше 1,15). З одного боку, це може знизити базу оподаткування органів місцевого самоврядування у разі різких та суттєвих знижень споживчих цін, а з іншого -  убезпечить платників земельного податку та орендної плати від різкого збільшення податкового навантаження.
Окрім того, прийняті зміни до Податкового кодексу враховують особливості проходження регуляторних процедур при прийнятті рішень органами місцевого самоврядування щодо встановлення місцевих податків та зборів у 2017 році. Такі норми є необхідними для впровадження нововведень Податкового кодексу України.
 

 

 

 

  

Сторінку розроблено в рамках проекту
«Розробка курсу на зміцнення місцевого самоврядування в Україні» (ПУЛЬС)