Парламентський Комітет з місцевого самоврядування не підтримав зміни до Конституції щодо децентралізації

19 / Грудень, 2019
18 грудня на засіданні Комітету Верховної Ради України з питань організації державної влади, місцевого самоврядування, регіонального розвитку та містобудування було розглянуто проєкт Закону України «Про внесення змін до Конституції України (щодо децентралізації влади)» (№2598 від 13.12.2019).
Хоча Комітет і не був визначений як головний, але законопроект повністю належить до сфери його відповідальності.
У засіданні Комітету взяли участь Виконавчий директор АМУ Олександр Слобожан, Директор Центру впровадження децентралізаційної реформи АМУ Володимир Мягкоход, аналітик АМУ Олександр Логінов.
Асоціація міст України напередодні надала негативний висновок на цей законопроект.
Презентував членам Комітету законопроєкт №2598 народний депутат України, представник Президента у Конституційному суді Федір Веніславський.
У ході дискусії між членами Комітету щодо законопроекту змін до Конституції  з конструктивною критикою виступили народні депутати Роман Лозинський та  Альона Шкрум.
     
Виконавчий директор АМУ Олександр Слобожан зазначив, що виносити законопроєкт завтра в сесійний зал без можливості навіть гіпотетично використати право на подання альтернативного законопроекту буде порушенням регламенту і додав: «Ми звернулись до Комітету офіційно листом і з відповідною інфографікою. Не зупиняючись на суті зауважень, просимо від імені 833 громад-членів АМУ, в яких проживає 80% населення України, прийняти рішення Комітету щодо відправлення на доопрацювання цього законопроекту».
При голосуванні Комітетом рішення рекомендувати законопроект для прийняття не набрало достатньо голосів (за 11, проти 2, утрималося 6, відсутні 9).

Варто констатувати, що законопроект було розроблено у закритому режимі, без залучення представників органів місцевого самоврядування та їх асоціацій, громадянського суспільства. Його розгляд теж відбувається з надзвичайною швидкістю, формальним обговоренням, без нормальної дискусії із органами місцевого самоврядування, їх асоціаціями, науковцями, експертним середовищем. Читати більше 

 

 

  

Сторінку розроблено в рамках проекту
«Розробка курсу на зміцнення місцевого самоврядування в Україні» (ПУЛЬС)