Перший міжнародний гендерний форум відбувся у Харкові

10 / Липень, 2017
7 липня у Харкові пройшов перший міжнародний гендерний форум, в якому взяли участь  дружина Президента України Марина Порошенко, представник Президента України у Верховній Раді, народний депутат України Ірина Луценко, представники посольств Австралії, Польщі, Словенії в Україні, представники структур Євросоюзу. У заході також взяли участь керівники органів місцевого самоврядування Харкова та області, лідерки майбутніх  ОТГ та  консультанти Харківського регіонального відділення АМУ, вчені та громадські діячі.  
На форумі обговорювалися сучасні тенденції гендерної проблематики в Україні та Європі, гендерне питання в період збройних конфліктів, участь жінок і чоловіків у прийнятті управлінських та громадських рішень. Як зазначила Марина Порошенко, цей захід став першим українським масштабним майданчиком для розвитку лідерського потенціалу жінок і підвищення їх впливу на суспільно-економічні процеси в державі. При цьому вона зазначила, що відповідно до Індексу гендерної нерівності 2016 року, Україна визнана далеко не найкращою країною Європи для жінок.
«За даними Державної служби статистики, українські жінки отримують зарплату на 36% менше, ніж чоловіки, при рівних посадах і навичках. А на позиціях топ-менеджерів жінки отримують за свою працю в половину менше чоловіків. Така ситуація суперечить взятим Україною міжнародним зобов'язанням», - підкреслила Марина Порошенко.
У той же час вона зазначила, що останніми роками в країні активно будується суспільство, в якому кожен громадянин має рівні права на самореалізацію незалежно від статі. «У наших жінок є безліч можливостей для реалізації свого потенціалу. Вони є парламентаріями, займають високі посади в уряді, в бізнесі. Наприклад, в українському парламенті 12% всіх депутатів становлять жінки, і це найвищий показник за весь час незалежності України. Хоча в Європі цей показник становить у середньому 23%. Тобто нашим першочерговим завданням сьогодні залишається боротьба з гендерними стереотипами. Ці основи ми повинні закладати в людині з дитинства», - підкреслила Марина Порошенко.
«Майже 500 активних жінок з усієї України долучилися до дискусії. Спільними зусиллями ми виробимо нові механізми вирішення проблеми гендерної нерівності», - сказала голова Харківської обласної державної адміністрації Юлія Світлична.
Після пленарного засідання форуму відбулися три панельні дискусії, на яких виступили успішні жінки-керівники. Крім того, представникам громадських організацій презентували гендерно орієнтовані грантові програми від міжнародних інституцій.
    

 

 

  

Сторінку розроблено в рамках проекту
«Розробка курсу на зміцнення місцевого самоврядування в Україні» (ПУЛЬС)