Перший Всеукраїнський форум міст-підписантів Європейської хартії рівності жінок і чоловіків

06 / Грудень, 2018
6 грудня в Києві Асоціація міст України спільно з проектом ПРОМІС проводять Перший всеукраїнський форум міст-підписантів Європейської Хартії рівності жінок і чоловіків «Методи та інструменти впровадження засад Хартії».
У заході взяли участь Виконавчий директор Асоціації міст України Олександр Слобожан та заступниця директора з питань співпраці Посольства Канади в Україні Бронвін Круден.
Мета Форуму – надати містам консультаційну та методологічну підтримку в процесі приєднання до Хартії, розробки, впровадження та моніторингу заходів, спрямованих на її виконання.
Виконавчий директор Асоціації міст України О.Слобожан презентував (завантажити презентацію) діяльність АМУ в сфері забезпечення рівних прав та можливостей жінок і чоловіків. Зокрема, він повідомив, що АМУ регулярно проводить заходи, спрямовані на забезпечення рівних прав та можливостей жінок і чоловіків в контексті місцевого економічного розвитку та сприяння участі жінок у економічному та політичному житті громад.
Також О.Слобожан поінформував про інформаційну підтримку Асоціацією міст України громад у процесі підготовки до підписання Європейської Хартії рівності. Протягом 2018 року вже більше 50 громад (з них кілька селищних і одна сільська) прийняли рішення про підписання. Європейську хартію рівності жінок і чоловіків у житті місцевих громад прийняли практично усі міста Європи. В Україні цей рух лише починається - першими відповідне рішення схвалили Вінниця (2017 рік), Житомир та Ірпінь Київської області (2018 рік).
Саме Європейська Хартія рівності покликана допомогти органам місцевого самоврядування досягати рівності жінок і чоловіків у житті місцевих громад. Приєднання до Хартії дозволяє громадам публічно продемонструвати відданість принципам рівності жінок і чоловіків та зобов’язання  реалізовувати їх на території своєї діяльності.
Рівні права жінок і чоловіків є однією з основних цінностей демократичної держави та запорукою розвитку суспільства. Вони мають ефективно застосовуватися до всіх аспектів життя: політичного, економічного, соціального і культурного, - відмітив О.Слобожан.
 
  

 

 

  

Сторінку розроблено в рамках проекту
«Розробка курсу на зміцнення місцевого самоврядування в Україні» (ПУЛЬС)