Після місцевих виборів потрібно буде зафіксувати, як змінилася ситуація щодо реалізації гендерної політики на місцевому рівні - О.Слобожан

02 / Жовтень, 2020
2 жовтня Асоціація міст України провела в Українському кризовому медіа-центрі презентацію результатів опитування представників міських, селищних та сільських рад-членів АМУ з гендерної політики. Опитування проводилося Асоціацією міст України у квітні-травні 2020 року в рамках проєкту USAID «Розробка курсу на зміцнення місцевого самоврядування в Україні» (ПУЛЬС) спільно з проєктом «Посилення демократії та довіри на місцевому рівні в Україні», який виконується АМУ та Конгресом місцевих і регіональних влад Ради Європи, та у співпраці з проєктом «Партнерство для розвитку міст» (ПРОМІС) Федерації канадських муніципалітетів.
Спікери заходу:
  • Олександр Слобожан, Виконавчий директор Асоціації міст України;
  • Катерина Левченко, Урядова уповноважена з питань гендерної політики;
  • Наталія Лазаренко, заступниця директора проєкту USAID «Розробка курсу на зміцнення місцевого самоврядування в Україні» (ПУЛЬС).
На початку заходу Виконавчий директор АМУ Олександр Слобожан подякував усім учасникам опитування, а також тим, хто залучений до реалізації гендерної політики на місцевому рівні.
АМУ проводила опитування щодо реалізації гендерної політики у 839 громадах - в містах, селищах і селах. Чому ми провели його саме зараз? Щоб після місцевих виборів подивитися, наскільки якісно змінилася ця ситуація. Наразі важливо зафіксувати стан в місцевому самоврядуванні по виборним посадам, а потім зробити висновки, чи поліпшується в Україні якість гендерної політики на місцевому рівні, – зазначив О.Слобожан.
Далі О.Слобожан підкреслив, що на центральному рівні проводиться багато таких досліджень, а на місцевому рівні Асоціація міст України розпочала таку роботу ще в 2010 році. Питання гендерного балансу й реалізації гендерної політики в громадах є дуже важливим для Асоціації, оскільки вона представляє 909 муніципалітетів-членів, в яких проживає 85% населення України.
Наталія Лазаренко презентувала результати дослідження з гендерної політики на місцевому рівні. Вона зазначила, що наразі узагальненої інформації у сфері місцевого самоврядування не вистачає, але АМУ разом з міжнародними партнерами докладає зусиль, щоб збирати відповідну інформацію та репрезентувати її.
Брошура за результатами опитування АМУ «Гендерна політика на місцевому рівні» (переглянути)
Презентація «Гендерна політика на місцевому рівні» (переглянути)
Урядова уповноважена з питань гендерної політики Катерина Левченко зауважила, що Асоціація міст України виступає надійним партнером у реалізації державної гендерної політики, забезпечення рівних прав та можливостей жінок і чоловіків. Зокрема, вона наголосила: «АМУ – ініціативна організація, яка проводить чималу роботу з дослідження та реалізації гендерної політики, співпраця з якою дозволяє Уряду не тільки доносити на місцевий рівень ті принципи, ідеї, завдання, що постають у сфері державної гендерної політики, а й розуміти ситуацію на місцях, краще аналізувати, яким чином формувати таку політику».
На завершення заходу Олександр Слобожан нагадав, що саме Європейська хартія рівності жінок і чоловіків у житті місцевих громад стала практичним інструментом реалізації політики рівності на місцевому рівні. АМУ, як офіційний партнер Ради європейських муніципалітетів і регіонів (CEMR) з питань впровадження Хартії, з 2018 року започаткувала кампанію з підготовки міст-членів АМУ до підписання Європейської Хартії рівності жінок і чоловіків у житті місцевих громад, і станом на сьогодні відповідне рішення про приєднання Хартії прийняло вже понад 80 органів місцевого самоврядування.
 
Відео брифінгу щодо результатів опитування АМУ:
 

 

 

  

Сторінку розроблено в рамках проекту
«Розробка курсу на зміцнення місцевого самоврядування в Україні» (ПУЛЬС)