Планування розвитку громад – тема практичної сесії у Сумському РВ АМУ

25 / Листопад, 2021
25 листопада у Сумському РВ АМУ відбулася практична сесія із застосування законодавства на тему: «Планування розвитку громад, складання містобудівної документації, спрощення зміни цільового призначення. Схема просторового планування території громади як інструмент комплексного управління у використанні земель, зонування території».
Захід відбувся в рамках спільного проєкту Асоціації міст України та ДЕСПРО.
На початку практикуму до учасників звернувся виконавчий директор Сумського РВ АМУ Володимир Дериземля, який розповів про актуальні напрями діяльності Асоціації міст України і про найближчі заходи, які буде проводити АМУ.
«Асоціація міст України приділяє значну увагу процесу управління просторовим розвитком наших територіальних громад. Адже якісне зонування територій та комплексне управління у використанні земель може стати драйвером економічного розвитку будь-якої громади», — зазначив Володимир Дериземля.
Директор Департаменту містобудування та архітектури Сумської обласної державної адміністрації Володимир Биков привітав учасників заходу та розповів про актуальні ініціативи Сумської обласної державної адміністрації в архітектурній сфері. Окремо він акцентував увагу на можливостях для залучення коштів державного бюджету громадами області в містобуванні.
Захід продовжив заступник директора Департаменту містобудування та архітектури Сумської обласної державної адміністрації Олег Кривцов. Він розповів присутнім про сучасні законодавчі та нормативно-правові основи розроблення комплексних планів просторового розвитку території територіальних громад.
  
Модератором заходу виступив Олександр Фролов, начальник відділу генерального плану та архітектурного планування Управління архітектури та містобудування Сумської міської ради. Він детально розповів про принципи побудови та використання схеми просторового планування території громади. Особливу увагу спікер приділив ключовим моментам покрокового розроблення комплексного плану просторового розвитку території, та умовам надання субвенцій з державного бюджету місцевим бюджетам на розроблення комплексних планів просторового розвитку території територіальних громад.
В другій частині практикуму доктор економічних наук, професор, член-кореспондент НААН України Антон Третяк розповів про суттєві зміни в законодавстві у зв’язку із прийняттям Закону України 711-ІХ «Про внесення змін до Земельного кодексу України та інших законодавчих актів щодо планування використання земель».
На завершення практикуму модератор та спікери заходу відповіли на запитання представників органів місцевого самоврядування та домовилися про подальшу співпрацю.
Відео:

 

 

  

Сторінку розроблено в рамках проекту
«Розробка курсу на зміцнення місцевого самоврядування в Україні» (ПУЛЬС)