Початкова Конференція річного навчального циклу з розробки стратегії розвитку територіальних громад

07 / Червень, 2017
7-8 червня Асоціація міст України проводить конференцію-запуск навчального циклу з розробки стратегій розвитку територіальних громад, який триватиме протягом року. Захід відбувається в рамках проекту «Розробка курсу на зміцнення місцевого самоврядування в Україні» (ПУЛЬС), який реалізується спільно з Агентством США з міжнародного розвитку (USAID).
До участі у навчанні відібрано 67 громад з 22 областей. Кожна громада представлена двома учасниками – службовцем органу місцевого самоврядування, відповідальним за питання розвитку громади, та представником місцевої громадської організації. Загальна кількість учасників – 134.
Конференція розпочалася з презентації Проекту ПУЛЬС. Директор Центру професійного розвитку та комунікацій АМУ Маргарита Юрченко зазначила, що мета Проекту ПУЛЬС – створення сприятливого середовища для впровадження децентралізаційної реформи в Україні, зміцнення місцевого самоврядування, поглиблення демократичних процесів розвитку територіальних громад та стабільності держави. У презентації вона детально висвітлила три компоненти проекту – формування правового поля децентралізаційної реформи, збільшення ресурсів місцевого самоврядування та зміцнення спроможності учасників реформи.
Експерт АМУ Ігор Пітцик розповів про Стратегію місцевого економічного розвитку, що була розроблена Асоціацією міст України. Він зазначив, що протягом року представники від об’єднаних територіальних громад  пройдуть повний курс навчання та за допомогою тренерів підготують стратегію для своєї громади.
 
 
Директор ГО «Волинський ресурсний центр» Василь Кашевський розповів про актуальність стратегічного планування місцевого розвитку.  
Голова громадської організації «Центр наукових досліджень, мобільності та росту» Дмитро Лукін зазначив, що раніше стратегію розвитку писали «сторонні» фахівці, і хоча вони якісно виконували свою роботу, це не було продуктом самої громади, не враховувалися місцеві особливості.
«Перш ніж розробляти стратегію розвитку, спочатку потрібно розуміти, що взагалі потрібно громадам. Інколи пишуть «кабінетні» документи, за якими нічого не стоїть. Але треба знайти точки росту, це можуть бути  найпростіші речі, за якими розпочнеться розвиток громад. Саме на їхній основі варто  розробляти дієві, цікаві стратегії, які будуть корисними громаді», – зазначив директор Агенції економічного розвитку PPV Knowledge Networks Володимир Воробей.
Учасників конференції привітав Виконавчий директор Асоціації міст України Олександр Слобожан, який наголосив на важливості розробки стратегій розвитку територіальних громад. «Стратегія розробляється для того, щоб змінити якість життя у громадах», –  підкреслив він. Звертаючись до представників ОТГ, Олександр Слобожан зазначив: «Коли ви маєте стратегію дій, у вас немає проблем, а є лише перешкоди, і шляхи їх подолання окреслені покроково».
Представники громад розділені на три групи, для кожної з яких відібрано команду тренерів. Дві групи – представники об’єднаних територіальних громад, одна група – представники міст обласного значення.  

 

 

  

Сторінку розроблено в рамках проекту
«Розробка курсу на зміцнення місцевого самоврядування в Україні» (ПУЛЬС)