Практична сесія в Кіровоградському РВ АМУ була присвячена підвищенню ефективності орендних відносин

26 / Листопад, 2021
26 листопада у Кіровоградському регіональному відділенні АМУ відбулася практична сесія із застосування законодавства на тему: «Підвищення ефективності орендних відносин, спрощення та осучаснення процедури оренди державного та комунального майна».
Захід проведено в рамках спільного проєкту АМУ та ДЕСПРО.
Учасниками заходу стали: міські, селищні, сільські голови, фахівці управлінь та відділів комунальної власності, юридичних підрозділів.
Практикум відкрив консультант з бюджетних питань Кіровоградського РВ АМУ Анатолій Абрамов. Звертаючись до присутніх він, зокрема, анонсував порядок денний та наголосив на важливості практичної реалізації в громадах Закону України «Про оренду державного та комунального майна», який передбачає посилення захисту прав орендарів та можливості залучення додаткових надходжень в бюджети громад.
  
Модератором практичної сесії виступила Алла Пасенко, очільниця управління комунальної власності Кропивницької міської ради. У вступному слові модераторка наголосила, на тому, що зміни у питаннях орендних відносин, в першу чергу, удосконалили і спростили процедуру оренди та передачі майна, зробили процес прозорим і відкритим задля залучення широкого кола інвесторів до орендних операцій.
Впродовж практикуму учасники розглянули:
  • алгоритм дій щодо передачі майна в оренду з ініціативи потенційного орендаря;
  • продовження договорів оренди;
  • порядок здійснення ремонту та невід’ємних поліпшень орендованого майна.
На конкретних прикладах модераторка розповіла про обрахунки визначення вартості об`єкта оренди через аукціон, яка встановлюється шляхом визначення стартової орендної плати, де головним є балансова вартість майна станом на останнє число місяця, який передує даті визначення стартової орендної плати.
«Визначення стартової орендної плати за різних умов відбувається за різними алгоритмами. Так, для аукціонів з оренди майна, строк оренди якого перевищує один місяць, зазначається в розрахунку за місяць оренди та становить 1 відсоток балансової вартості об’єкта оренди. А для аукціонів з оренди майна, строк оренди якого становить від однієї доби до одного місяця, зазначається в розрахунку за один день оренди та становить 0,03 відсотка балансової вартості об’єкта оренди. У випадку ж проведення аукціонів з оренди майна, строк оренди якого не перевищує одну добу, зазначається в розрахунку за одну годину оренди та становить 0,0014 відсотка балансової вартості об’єкта оренди», - пояснила Алла Пасенко.
  
Також серед актуальних питань, на яких зупинились під час практикуму:
  • можливості досудового врегулювання спору щодо невиконання умов договору оренди комунального майна;
  • реєстрація права власності на нерухоме майно за територіальною громадою в особі міської, селищної або сільської ради.
Під час практичної сесії учасники мали можливість отримати відповіді на конкретні питання, що стосувались теми практикуму в практичній площині кожної громади.
 
Відео заходу:
 

 

 

 

  

Сторінку розроблено в рамках проекту
«Розробка курсу на зміцнення місцевого самоврядування в Україні» (ПУЛЬС)