Практикум у Кіровоградському РВ АМУ був присвячений стратегічному плануванню розвитку громад

09 / Серпень, 2019
9 серпня у Кіровоградському регіональному відділенні АМУ відбувся практикум із застосування законодавства на тему «Стратегічне планування як інструмент економічного розвитку громади». Захід проведено в рамках Проекту «Розробка курсу на зміцнення місцевого самоврядування в Україні (ПУЛЬС), який реалізує Асоціація міст України за підтримки USAID.
Учасники: голови ОТГ, міські, сільські та селищні голови, фахівці профільних підрозділів органів місцевого самоврядування Кіровоградського РВ АМУ.
Виконавчий директор Кіровоградського РВ АМУ Валентина Ільюшкіна відкрила практикум та розповіла про діяльність АМУ та заходи Проекту ПУЛЬС в області.  Презеентуючи тему сьогоднішнього навчання, вона  наголосила на важливості визначення стратегічних цілей кожної громади як частини загальнонаціональної програми розвитку. 
  
Модератором практикуму виступив відомий в області експерт з питань стратегічного планування Леонід Жовтило. Перш за все, він розповів, що відоме з давніх часів поняття «стратегія» базується на розрахунках обсягів матеріальних та людських ресурсів, збалансованому аналізі можливостей. Аналізуючи перехід від перспективного плану до стратегії розвитку громади, модератор підкреслив: «В першу чергу керівники громади повинні мати чітке уявлення про те, чого вони прагнуть досягти і яким чином це робити, при цьому умови реалізації можуть змінюватись у залежності від сценарію розвитку події, а от стратегічні цілі мають лишатись сталими».
У ході практикуму було розглянуто основні етапи стратегічного планування, форми залучення громадян до його розробки, ресурсне забезпечення громади, її маркетинг та залучення інвестиційних проектів.
Учасники активно обмінювались думками, обговорювали та дискутували щодо питань порядку денного. Голови ОТГ, в яких вже створено Стратегії, як хедлайнери процесу, ділились досвідом та давали практичні поради щодо оптимального алгоритму дій в процесі планування, наступності та послідовності дотримання обраного стратегічного курсу.
  

 

 

  

Сторінку розроблено в рамках проекту
«Розробка курсу на зміцнення місцевого самоврядування в Україні» (ПУЛЬС)