Практикум в Тернопільському РВ АМУ щодо інформаційних технологій в діяльності органів місцевого самоврядування

13 / Лютий, 2020
13 лютого у Тернопільському регіональному відділенні Асоціації міст України відбувся практикум із застосування законодавства на тему: «Застосування сучасних інформаційних технологій в діяльності органів місцевого самоврядування. Електронне урядування як чинник відкритості влади для громади». Захід організовано в рамках Проєкту «Розробка курсу на зміцнення місцевого самоврядування в Україні» (ПУЛЬС), який реалізує Асоціація міст України за підтримки USAID. У практикумі взяли участь міський, селищні, сільські голови та їх заступники, керівники профільних управлінь/відділів, секретарі виконавчого комітету, спеціалісти зі зв’язків з громадськістю.
З вітальним словом виступив виконавчий директор Тернопільського регіонального відділення АМУ Ігор Гірчак, який ознайомив присутніх з діяльністю, яку здійснює Асоціація міст України в рамках реалізації проєкту «ПУЛЬС», зокрема в частині проведення просвітницьких заходів. Він презентував чергове видання «Книги успіхів»: «Збірка вміщує 80 історій, які на конкретних прикладах доводять позитивний вплив реформи з децентралізації на життя громад та зростання їх добробуту. У виданні містяться також успішні практики громад Тернопільської області».
Також виконавчий директор Тернопільського РВ АМУ висловив прохання щодо систематичного змістовного наповнення сайтів громад.
 
  
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
Модератором заходу була начальник відділу зв’язків з громадськістю та ЗМІ Тернопільської міської ради Мар’яна Зварич, яка детально розповіла про нормативно-правове забезпечення розвитку електронного врядування, впровадження цифрової трансформації в містах та громадах.
Експерт приділила велику увагу питанню електронного документообігу та взаємодії з іншими державними органами, особливостям впровадження онлайн-реєстрації у закладах освіти. Вона продемострувала існуючі програми для електронного документообігу й запропонувала програму, що є водночас ефективною та простою у використанн.
Учасники дізнались про вплив електронних сервісів на рейтинги міст та громад і про діючі електронні сервіси у м.Тернопіль та їх інтеграцію між собою. Додатково Мар’яна Зварич поділилась практичними порадами щодо використання електронних сервісів, розповіла про електронні сервіси міста Тернополя. До того ж, учасникам був наданий чіткий алгоритм для пошуку оптимального варіанту електронного документообігу, який підходить для кожної окремої громади; пояснення щодо того, що саме отримує громада після запровадження таких сервісів.
Також Мар'яна Зварич поділилась новиною щодо нагороди, яку отримав Тернопіль напередодні, – місто посіло 3 місце у рейтингу прозорості 100 найбільших міст України та стало першим серед міст обласних центрів.
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
                 

                           Під час розгляду питання електронних сервісів, учасники поділились досвідом громад, які вони представляють, дали поради колегам щодо ефективності тих чи інших сервісів. Велике зацікавлення викликало питання щодо пошуку ІТ-новацій та інформації про відкриті дані як основи для впровадження нових сервісів.
 

 

 

  

Сторінку розроблено в рамках проекту
«Розробка курсу на зміцнення місцевого самоврядування в Україні» (ПУЛЬС)