Представники громад налагоджують партнерства з німецькими муніципалітетами для розбудови та розвитку

21 / Жовтень, 2022
12 - 13 жовтня 2022 року в м.Ауґсбур (Німеччина) відбулася П’ята німецько-українська конференція муніципальних партнерств «Партнерства для розбудови та розвитку». В рамках зібрання відбувся Круглий стіл за участі німецьких обербургомістрів та очільників українських громад - членів АМУ.
Організатори заходу: Сервісна служба «Міста в Єдиному Світі» (SKEW) Engagement Global у співпраці з округом Швабія, з Асоціацією міст Німеччини та Асоціацією міст України.
У конференції взяли участь представники державної влади, бургомістри, понад 80 мерів, представники 102 громад, активісти громадянського суспільства з Німеччини та України.
На відкритті Конференції Федеральний міністр економічного співробітництва та розвитку Свенья Шульце у відео-форматі звернулася до учасників з вітальним словом. У церемонії відкриття заходу також взяв участь Генеральний консул України в Мюнхені Юрій Ярмілко.
Фотограф: Мартін Магунія (Martin Magunia)/SKEW.
Перший день конференції (12 жовтня) був присвяченій темі «Партнерства та мережі для подолання наслідків війни». Про план регіонального відновлення та розвитку України розповів заступник Міністра з розвитку громад та територій України Іван Лукеря. На панельних дискусіях було розглянуто роботу німецько-українських муніципальних партнерств та їх важливості для відбудови України та інтеграції в ЄС. Мережа німецько-українського муніципального партнерства значно розширилася з лютого, в тому числі в рамках спеціальної ініціативи «Солідарне партнерство з Україною», і наразі становить близько 100 муніципальних партнерств. Сторони понад 35 партнерств отримали можливість вперше поспілкуватися особисто під час цієї конференції. 40 громад висловили зацікавленість у налагодженні партнерства.
Під час панельної дискусії «Внески муніципалітетів у відбудову» виступили представники українських громад, зокрема, Харківський міський голова Ігор Терехов та Ірпінський міський голова Олександр Маркушин. 
Під час панельної дискусії «Роль муніципальних мереж на рівні ЄС» виступила заступниця Виконавчого директора Асоціації міст України Людмила Даменцова. Вона подякувала європейським партнерам за підтримку, допомогу, розміщення, навчання та працевлаштування українських жінок і дітей у своїх муніципалітетах. «Із перших днів вторгнення рф в Україну і зараз муніципалітети та асоціації місцевого самоврядування по всьому світу підтримали й продовжують посилювати підтримку наших громад. Багато з них висловили зацікавленість і намір брати участь у впровадженні спільних проектів із українськими муніципалітетами», - зазначила Л.Даменцова та розповіла про ініціативи, які впроваджує АМУ разом з Європейською спільнотою для відбудови України, надання гуманітарної та іншої допомоги, сприяння налагодженню партнерства між муніципалітетами України та країн ЄС.
 
У перший день Конференції також відбувся Круглий стіл німецьких обербургомістрів та голів українських громад, на якому були обговорені питання муніципальної політики. Українські громади під час круглого столу представила делегація Асоціації міст України: Вінницький міський голова Сергій Моргунов, Секретар Тернопільської міської ради Ігор Гірчак, Шацький селищний голова Сергій Карпук, Трускавецький міський голова Андрій Кульчинський, Верхньодніпровський міський голова Геннадій Лебідь, Кам’янець-Подільський міський голова Михайло Посітко
На відкритті Круглого столу виступив Вінницький міський голова Сергій Моргунов. Він передав учасникам вітання від Голови Асоціації міст України, мера Києва Віталія Кличка та подякував організаторам Конференції за створення майданчику для обміну досвідом та налагодження партнерств задля відбудови країни. «З підтримкою громад-партнерів Україна швидше пройде шлях як кандидат до європейської спільноти. Німецькі міста зможуть допомогти нам у відновленні країни за європейськими стандартами. А ми можемо поділитися досвідом роботи муніципалітетів у кризових ситуаціях. Головне – це єднання навколо спільних цінностей» - підкреслив С.Моргунов.
  
Фотограф: Мартін Магунія (Martin Magunia)/SKEW.
У другий день конференції (13 жовтня), присвячений темі «Впровадження та підтримка партнерських проєктів», відбулися Проєктні майстерні, метою яких було розроблення партнерських проєктів, що відповідають потребам громад.
На першій Проєктній майстерні «Стала відбудова й теплопостачання в містах і громадах України» Миколаївський міський голова Олександр Сєнкевич презентував досвід свого міста. Під час другої Проєктної майстерні «Сприяння інтеграції внутрішньо переміщених осіб, підсилення суспільної згуртованості в громадах» Дрогобицький міський голова Тарас Кучма розповів про роботу своєї громади. На третій Проєктній майстерні «Продовольча безпека й розвиток громад» виступив заступник Білогородського сільського голови Павло Реган.
Ярмарок можливостей, що відбувся в рамках другого дня конференції, мав на меті запропонувати підтримку в реалізації та просуванні партнерських проектів, зокрема: фінансові інструменти підтримки (Nakopa, Фонд малих проєктів (KPF)), кадрові інструменти підтримки, Connective Cities, Cities4Cities, Re:Match: переміщення біженців з України до німецьких громад за принципом відповідності, United for Ukraine, європейські пропозиції з підтримки тощо.
 
   
П’ята німецько-українська конференція муніципальних партнерств висвітлила різноманітні виклики, які стоять перед муніципальною владою, продемонструвала потенціал для партнерської співпраці, конкретизувала внесок різних сторін у подолання наслідків війни, яку розв’язала росія в Україні, дала поштовх для подальшої співпраці та забезпечення демократичного і сталого розвитку в громадах України та Німеччини у довгостроковій перспективі.
Фотограф: Мартін Магунія (Martin Magunia)/SKEW.
 
 
 

 

 

  

Сторінку розроблено в рамках проекту
«Розробка курсу на зміцнення місцевого самоврядування в Україні» (ПУЛЬС)