Представники об’єднаних громад Херсонщини вивчали сучасні механізми фінансування закладів освіти та культури

23 / Червень, 2017
22 червня Херсонське регіональне відділення Асоціації міст України провело практикум із застосування законодавства на тему «Застосування сучасних механізмів виконання місцевих бюджетів: фінансування закладів освіти та культури». Захід організовано в рамках Проекту ПУЛЬС, який реалізує АМУ за підтримки USAID.
  
У практикумі взяли участь голови об’єднаних територіальних громад, їх заступники, секретарі рад, фінансисти, керівники та спеціалісти структурних підрозділів місцевих рад – відділів та управлінь освіти та культури, керівники освітніх та культурних закладів, регіональні консультант АМУ
Модератором заходу виступив експерт з питань бюджету та фінансування закладів освіти Юрій Гаврилюк. У вітальному слові виконавчий директор РВ АМУ Лариса Оленковська зосередила увагу колег на тому, що чітке узгодження та відпрацювання механізмів функціонування в об’єднаних територіальних громадах закладів освіти та культури сьогодні має ключове значення. Адже найбільш розгалужена освітня мережа при зміні власника має бути повністю готова до повноцінної безперебійної роботи, незважаючи на труднощі перехідного періоду для ОТГ. Складнощі організаційного характеру жодним чином не мають позначатися на якості освітнього процесу.
  
Тож під час практикуму йшлося про особливості реформування галузі освіти, застосування законодавчої бази освіти в умовах децентралізації, про особливості створення системи управління освітою та культурою в ОТГ, безпосередньо про функції органу управління освітою та прийняття виважених управлінських рішень. У тому числі й щодо можливих випадків необхідності оптимізації мережі. Окрему увагу було приділено висвітленню порядку формування фінансових документів на утримання закладів освіти та культури. Серед пріоритетних, як зазначалося, є й питання контролю місцевих рад за виконанням бюджету та ефективним використанням коштів на фінансування відповідних закладів.
Учасників практикуму цікавило, як правильно вивести заклади ОТГ з підпорядкування районних підрозділів освіти, створивши власні відділи. Яким чином створити методичні кабінети. Також багатьох хвилюють питання вибудови механізмів фінансування зазначених сфер, розпорядження коштами, особливості формування штатних розписів. Кожному з учасників, у кого виникли запитання до експерта, були надані кваліфіковані консультації.

 

 

 

  

Сторінку розроблено в рамках проекту
«Розробка курсу на зміцнення місцевого самоврядування в Україні» (ПУЛЬС)