Прем'єр-міністр - місцевій владі: будь-яка секторальна реформа без вашої участі та лідерства є нереальна

21 / Березень, 2017
Прем’єр-міністр України Володимир Гройсман закликає місцеву владу до спільної взаємодії у здійсненні секторальних реформ та реалізації необхідних змін по усій країні. Про це Глава Уряду заявив під час наради з міськими, селищними, сільськими головами в рамках засідання Правління Всеукраїнської асоціації органів місцевого самоврядування "Асоціація міст України" під головуванням Голови Асоціації, Київського міського голови Віталія Кличка.
"Ми з вами покликані, щоб продовжувати реформу [з децентралізації влади] і змінювати якість послуг, які ми надаємо сьогодні. З огляду на це нам з вами потрібно вирішити питання змін у системі освіти, це будемо робити спільно з вами, охорони здоров'я, яка знаходиться сьогодні у важкому стані. Це наш виклик, щоби створити якісну систему охорони здоров'я для забезпечення потреб людей, - зазначив Володимир Гройсман. - Будь-яка секторальна реформа без вашої участі, без вашого лідерства є нереальна".
"Ми налаштовані на взаємодію. Для цього потрібне ваше лідерство, ваше розуміння, що без ваших ініціатив цих змін не буде", - зауважив Глава Уряду.
Говорячи про стан охорони здоров'я, Прем’єр-міністр зазначив, що Уряд здійснює локальні програми підтримки, так спільно з місцевою владою по країні буде створено 13 центрів серцево-судинної хірургії.
Крім того, з 1 квітня розпочинає діяти програма виділення безкоштовних ліків для хронічно хворих на серцево-судинні захворювання, цукровий діабет ІІ типу та бронхіальну астму.
Він також зауважив необхідність поліпшення стану лікувальних закладів.
Уряд змінює систему фінансування системи охорони здоров'я, переходячи від фінансування квадратних метрів лікувальних закладів на фінансування послуг, що стимулюватиме підвищення конкуренції медичних закладів.
"Наше головне завдання – це не наявність кількості лікарень або стін лікарень, наше завдання - швидко діагностувати [хворобу], пролікувати і виписати людину додому, - зазначив Володимир Гройсман. – Я би дуже хотів, щоби ми змінили систему, але зробили це разом".
У сфері освіти Глава Уряду закликав представників місцевої влади до підтримки та лідерства у процесі формування повноцінних опорних шкіл, що здатні надавати якісну освіту для дітей.
Крім того, він підкреслив необхідність підтримки владою на місцях професійно-технічної освіти та модернізації програм навчання.
Глава Уряду також зауважив, що за три роки потрібно, використовуючи отримані в результаті децентралізації можливості, зняти черги на дитячі садочки в країні.
Говорячи про інші напрямки спільної взаємодії, Прем’єр-міністр закликав долучатися до здійснення капітального ремонту країни.
Уряд розпочинає масштабне будівництво доріг у країні та консолідує кошти для цієї роботи спільно з місцевими ресурсами, можливостями Державного фонду регіонального розвитку. У 2018 році запускається Дорожній фонд і будуть передані місцеві дороги і кошти на місця.
Окремо він наголосив на питанні енергоефективності. Прем’єр-міністр зазначив, що структура тарифу на житлово-комунальні послуги формується на місцях залежно від технологій, втрат, ефективності використовуваного обладнання. Сьогодні треба вкладати кошти в якість, переконаний він.
"Нам треба створювати індивідуальні теплові пункти, замінювати обладнання котелень, підвищувати коефіцієнт корисної дії цього обладнання, треба робити все для того, щоб оптимізувати і зменшити структуру формування цього тарифу, - наголосив Глава Уряду. - Все, що стосується енергоефективності, це питання, що має бути вирішене на місцях".
"Я закликаю до ефективної роботи, ефективної співпраці. Мої колеги по Уряду мають повне розуміння того, що нам потрібно взаємодіяти, що ми маємо спільно відпрацьовувати зміни, які необхідні. Ми готові абсолютно до відкритого, якісного діалогу", - запевнив Прем’єр-міністр.
У засіданні Асоціації також взяли участь Віце-прем'єр-міністр України Володимир Кістіон, в.о. Міністра охорони здоров'я України Уляна Супрун, Міністр фінансів України Олександр Данилюк.
 
                                                                                                                                                                                                        За інформацією Урядового порталу.

 

 

  

Сторінку розроблено в рамках проекту
«Розробка курсу на зміцнення місцевого самоврядування в Україні» (ПУЛЬС)