Президент підписав закон про забезпечення додаткових соціальних та економічних гарантій у зв'язку з поширенням коронавірусу

02 / Квітень, 2020
1 квітня Президент України В.Зеленський підписав Закон «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України, спрямованих на забезпечення додаткових соціальних та економічних гарантій у зв'язку з поширенням коронавірусної хвороби (COVID-19)» № 540-IX, схвалений парламентом 30 березня 2020 року. 
Відповідний законопроєкт був зареєстрований за №3275.
Закон, зокрема, передбачає доплату в розмірі до 300% заробітної плати медикам та іншим працівникам, задіяним у лікуванні хворих на COVID-19, а працівникам соціального захисту населення, які надають послуги громадянам, які перебувають удома, – до 100% заробітної плати. За новим Законом, уряд отримує право на період карантину встановлювати граничні ціни на товари протиепідемічного призначення та соціально значущі товари. Операції з ввезення в Україну ліків, медичних виробів та обладнання для протидії COVID-19 та їхнє постачання звільняється від сплати ПДВ. Передбачено й виплату допомоги з часткового безробіття працівникам малих і середніх підприємств, для яких будуть збережені робочі місця під час карантину. Спрощується оформлення дистанційної роботи. Всі соціальні виплати на період карантину будуть продовжені.
Закон №540-IX впливає й на місцеве самоврядування. АМУ подавала пропозиції та зауваження до відповідного законопроєкту, але парламент врахував тільки частину правок і зауважень щодо заходів із забезпечення додаткових соціальних та економічних гарантій у зв'язку із коронавірусом. Голова АМУ В.Кличко заявив, що багато пропозицій органів місцевого самоврядування не були взяті до уваги. Так, і працюючому, і непрацюючому бізнесу надано відстрочку із сплати податку на землю і нерухомість за квітень. А місцевому самоврядуванню надано право приймати рішення про перегляд ставок лише по єдиному податку. Окрім того, Закон позбавив громадян коштів від оренди паїв у березні,  забезпечивши прибутки агрохолдингам. Отже, місцеві бюджети нестимуть суттєві втрати, компенсація яких у Законі не передбачена. 
Пропонуємо добірку публікацій на нашому сайті, в яких Аналітичний центр АМУ роз’яснює аспекти  нового Закону та його вплив на місцеве самоврядування:
Парламент врахував деякі пропозиції АМУ у змінах до Податкового кодексу (перейти)
Термін звільнення від плати за землю на час карантину знову змінено (перейти)
Новий Закон унормовує дистанційні засідання колегіальних органів місцевого самоврядування (перейти)
Парламент законодавчо врегулював дистанційну роботу та гнучкий режим робочого часу (перейти)
Законопроєкт №3275 в контексті набрання чинності рішеннями рад щодо зменшення ставок єдиного податку (перейти)
Зміни до Закону України «Про житлово-комунальні послуги» (перейти)
 
 

 

 

  

Сторінку розроблено в рамках проекту
«Розробка курсу на зміцнення місцевого самоврядування в Україні» (ПУЛЬС)