Про хід реформи з децентралізації та реформи у сфері охорони здоров‘я – на засіданні правління Київського РВ АМУ

15 / Лютий, 2017
Члени правління Київського регіонального відділення АМУ на засіданні розглянули ряд важливих питань, що хвилюють керівників міст та селищ області. Зокрема, йшлося про необхідність вирішення питань передачі приміщень автостанцій, розташованих у містах і райцентрах області, з державної у комунальну власність громад; хід децентралізаційної реформи та секторальної реформи у сфері охорони здоров’я.
З інформацією виступив консультант з правових питань, координатор офісу впровадження децентралізаційної реформи Київського РВ АМУ Володимир Удовиченко. На сьогодні у Київській області створено дві об’єднані територіальні громади (Калитянська та Пісківська), ще трьом громадам (Бучанській, Гостомельській та Березанській) відмовлено у проведенні перших виборів ЦВК, 31 громада ініціювала процес об’єднання, 10 з яких пройшли більшість етапів процедури. Завдяки прийняттю Верховною Радою децентралізаційних законопроектів у громад з’явилася можливість завершити процес об’єднання. Важливим залишається прийняття законопроекту №5520 про об’єднання територіальних громад, розташованих на територіях суміжних районів. 
Учасники засідання вирішили спрямувати спільні зусилля на  активізацію процесів утворення об’єднаних територіальних громад на Київщині. Допомогу громадам у підготовці необхідних документів нададуть регіональні консультанти Офісу децентралізаційної реформи, що діє у Київському РВ АМУ.
Не менше хвилює міських і селищних голів питання медичної реформи. «В області проходить обговорення утворення госпітальних округів. Однак жодної інформації чи директиви від обласної державної адміністрації чи обласної ради на місця не надходило. А керівників міст, як і мешканців, хвилюють питання отримання медичних послуг різних рівнів, доля лікарень і лікарів, які працюють у них сьогодні», – наголосив голова правління Київського РВ АМУ Бучанський міський голова Анатолій Федорук. Тому було прийнято рішення підготувати звернення до голови Київської обласної державної адміністрації та до голови Київської обласної ради щодо необхідності проведення роз’яснювальної роботи з представниками органів місцевого самоврядування, медичними працівниками  та громадянами. окрім того, вважають члени правління Київського РВ АМУ, необхідно напрацювати пропозиції щодо формування нової системи надання медичних послуг та запропонувати своїх представників до складу госпітальних рад, що мають утворюватися у кожному окрузі.

 

 

  

Сторінку розроблено в рамках проекту
«Розробка курсу на зміцнення місцевого самоврядування в Україні» (ПУЛЬС)