Про організацію надання якісних освітніх послуг, – практикум у Житомирському РВ АМУ

29 / Березень, 2017
28 березня Житомирське регіональне відділення Асоціації міст України провело практикум на тему «Нове у сфері освіти. Організація надання якісних освітніх послуг». Захід відбувся в рамках проекту «Розробка курсу на зміцнення місцевого самоврядування в Україні» (ПУЛЬС), який реалізує Асоціація міст України за підтримки USAID.
Актуальність проблеми доводить активність участі в практикумі – на зустріч приїхали фахівці 18 об’єднаних територіальних громад та 7 міських рад.
Присутні напрацювали ряд пропозицій щодо вдосконалення нормативно-правової бази галузі освіти. Зокрема, порушені питання проведення тендерів, фінансування профтехосвіти, залучення коштів на термомодернізацію шкіл та дитячих садочків,  посилення кадрового потенціалу закладів освіти, забезпечення безпеки дітей у навчальних закладах, оплата праці педагогічних працівників та зарплат керівників органів управління освітою.
 
  
Окрім теорії організації освітнього процесу, житомирські освітяни презентували кращі практики у цій сфері – позашкільне виховання молоді у міській школі хореографічного мистецтва «Сонечко», всебічний розвиток дошкільнят у Центрі розвитку дитини №53 «АБВГДЕЙКА», розвиток і поповнення матеріально-технічної бази ЗОШ №5 та облаштування учнівської обсерваторії у ЗОШ №8.
Виховання м’язів та загальна культура вихованців – такі головні секрети успіху міської школи хореографічного мистецтва «Сонечко», якими поділився засновник і директор школи Народний артист України Михайло Гузун. Педагогічний колектив центру розвитку дитини №53 «АБВГДЕЙКА» працює за інноваційною технологією психолого – педагогічного проектування взаємодії дорослого з дитиною. Розвиток творчих здібностей дошкільнят в обладнаних художній та театральній студіях, хореографія та гурток вивчення англійської мови – звичний розклад занять у садочку.  
Учасники практикуму відвідали унікальну обсерваторію з обертальним куполом, що віднедавна облаштована у житомирській школі №8. В обсерваторії працюють заняття факультативу та астрономічного гуртка для учнів. З березня цього року запроваджується проведення міжшкільного факультативу, відкритих уроків та занять, виконання практичних робіт в рамках пошуково-дослідницької роботи Малої академії наук, підготовлені екскурсоводи для здійснення екскурсій.

 

 

  

Сторінку розроблено в рамках проекту
«Розробка курсу на зміцнення місцевого самоврядування в Україні» (ПУЛЬС)