Прийнятий законопроект №4733-1 позбавив міста з населенням до 50 тисяч жителів права отримати повноваження в сфері ДАБІ щодо об’єктів з середніми класом наслідків

24 / Січень, 2017
17 січня 2017 року Парламент ухвалив Закон "Про внесення змін до деяких законодавчих актів щодо удосконалення містобудівної діяльності".
Законопроект №4733-1 від 03.06.2016  був прийнятий у першому читанні Верховною Радою 12 липня 2016 року. Під час його доопрацювання до другого читання народним депутатом І.Сусловою була внесена поправка №59, яка передбачає скасування наданих в рамках децентралізації в сфері архітектурно-будівельного контролю сільських, селищних, міських рад. Правку №59 у прийнятому законі  враховано і в результаті пункт 7 частини першої статті 7 Закону України «Про регулювання містобудівної діяльності» викладено в новій редакції, яка передбачає скасування, наданих в рамках децентралізації в сфері архітектурно-будівельного контролю, повноважень виконавчим органам з питань архітектурно-будівельного контролю міських рад міст (крім міських рад населених пунктів, які є адміністративними центрами областей) повноваження, щодо надання (отримання, реєстрації), повернення (відмови у видачі) чи анулювання (скасування реєстрації) документів, що дають право на виконання підготовчих та будівельних робіт, прийняття в експлуатацію закінчених будівництвом об’єктів з середніми класом наслідків (відповідальності).
Отже, якщо прийнятий Закон набере чинності, 371 українське місто (81% всіх міст) після завершення перехідного періоду не зможуть отримати повноваження в сфері архітектурно будівельного контролю щодо об’єктів з середніми класом наслідків (відповідальності).
Нагадаємо, у листопаді Асоціація міст України звернулася до профільного парламентського Комітету з пропозицією про скасування відповідної правки.

 

 

  

Сторінку розроблено в рамках проекту
«Розробка курсу на зміцнення місцевого самоврядування в Україні» (ПУЛЬС)