Питання децентралізації розглянули учасники Рівненської регіональної платформи

01 / Листопад, 2016

28 жовтня 2016 року відбулося засідання Рівненської регіональної платформи з діалогу з питань розвитку місцевого самоврядування на тему: «Децентралізація на Рівненщині: стан, проблеми, перспективи розвитку об’єднаних територіальних громад».

Захід організовано в рамках Проекту «Розробка курсу на зміцнення місцевого самоврядування в Україні» (ПУЛЬС), який реалізує Асоціація міст України за підтримки USAID.

У роботі платформи взяли участь міські та селищні голови, голови ОТГ Рівненської області, народні депутати України Ю.Вознюк та О.Дехтярчук, Голова Рівненської обласної державної адміністрації, керівники департаментів ОДА, представники ЗМІ та громадських організацій.

На порядок денний засідання було винесено такі питання:

Стан формування та система взаємодії об’єднаних територіальних громад з органами виконавчої влади.

Роль міст та селищ у процесі формування об’єднаних територіальних громад.

Перспективи розвитку об’єднаних територіальних громад, порядок розроблення та затвердження планів соціально-економічного розвитку.

Виконання місцевих бюджетів до кінця 2016 року та формування місцевих бюджетів на 2017 рік.

Актуальні проблеми новостворених ОТГ та шляхи їх вирішення.

В ході роботи учасників ознайомлено з законодавчим забезпеченням реформи децентралізації, державного управління та формування об’єднаних територіальних громад. Також обговорювався практичний досвід та перші результати фінансової децентралізації – практика залучення додаткових бюджетних коштів та міжнародної технічної допомоги для розвитку об’єднаних територіальних громад на прикладах ОТГ Рівненщини.

Народні депутати коротко доповіли про законодавчі аспекти реформи децентралізації, про  політичну ситуацію в країні, ознайомили присутніх з проектом Держбюджету на 2017 рік. Також парламентарі занотували запитання та пропозиції міських голів.

Учасники платформи напрацювали та схвалили звернення до народних депутатів України та до депутатів обласної ради щодо  питань формування бюджету 2017 року.

Дивитися відео ТРК Ритм

 

 

  

Сторінку розроблено в рамках проекту
«Розробка курсу на зміцнення місцевого самоврядування в Україні» (ПУЛЬС)