Питання перетину кордону депутатами місцевих рад повинно бути вирішено

07 / Березень, 2023

Під час Конгресу місцевих та регіональних влад при Президентові України, який відбувся у Львові 04 березня 2023 року під головуванням Президента України Володимира Зеленського, Голова Тернопільського регіонального відділення Асоціації міст України Сергій Надал звернув увагу на необхідність вирішення проблеми виїзду за кордон депутатів місцевих рад, створеною Постановою КМУ від 27 січня 2023 року № 69.

Зазначена ПКМУ була прийнята на виконання рішення Ради національної безпеки і оборони України від 23 січня 2023 року «Про деякі питання щодо перетину державного кордону України в умовах воєнного стану», введеного в дію Указом Президента України від 23 січня 2023 року № 27/2023, але значно розширила перелік осіб, яким встановлено обмеження виїзду за кордон. Додатково введено обмеження на перетин кордону для депутатів місцевих рад та керівників структурних підрозділів органів місцевого самоврядування, яких не було в рішенні Ради національної безпеки і оборони України. Фактично, Постанова КМУ від 27 січня 2023 року № 69 заборонила перетин кордону депутатам місцевих рад. Адже депутати місцевих рад не мають статусу посадових осіб органів місцевого самоврядування, не отримують зарплату за роботу в раді та, відповідно, не можуть бути направлені у відрядження органом місцевого самоврядування, - українське законодавство не передбачає такої можливості.

«Це люди, які готують сьогодні майбутнє відновлення України, забезпечують міжнародне співробітництво й повинні мати можливість виїжджати за кордон для презентації проєктів, участі в виставках і форумах, налагодження партнерських стосунків з іноземними партнерами, займатись пошуком інвесторів і донорів, забезпеченням громад, підприємств і ЗСУ технікою вже сьогодні», - зазначив Сергій Надал.

Саме тому Асоціація міст України звернулась до Кабінету Міністрів України з обґрунтуванням необхідності внесення змін до Постанови від 27 січня 2023 року № 69, щоб відновити можливість перетину кордону не лише у службових відрядженнях:
- депутатам місцевих рад;
- керівникам структурних підрозділів органів місцевого самоврядування, у тому числі жінкам та не військовозобов’язаним особам;
- посадовим особам, які заброньовані на період військового стану.

Президент доручив відпрацювати це питання Уряду спільно з органами місцевого самоврядування.

 

 

  

Сторінку розроблено в рамках проекту
«Розробка курсу на зміцнення місцевого самоврядування в Україні» (ПУЛЬС)