Питання землеустрою та управління земельними ресурсами – практична сесія у Кіровоградському РВ АМУ

22 / Жовтень, 2021
22 жовтня у Кіровоградському регіональному відділенні АМУ відбулася практична сесія із застосування законодавства на тему: «Дерегуляція у сфері землеустрою, усунення корупційних ризиків в управлінні земельними ресурсами, передача земель за межами населених пунктів до комунальної власності громад. Проведення аукціонів з продажу та передачі в користування земельних ділянок через електронну торгову систему».
Учасники: міські, селищні, сільські голови, фахівці земельних та юридичних підрозділів.
Захід проведено в рамках спільного проекту АМУ та ДЕСПРО.
 На зображенні може бути: 11 людей, люди стоять та люди сидять
Виконавча директорка РВ АМУ Валентина Ільюшкіна відкрила захід, наголосила на важливих аспектах діяльності АМУ у законодавчій сфері та відстоюванні інтересів місцевого самоврядування в усіх актуальних питаннях. «Найголовнішим для територіальних громад сьогодні є питання формування бюджетів і пошук ресурсів для їх наповнення. Наш сьогоднішній захід покликаний допомогти вам розібратись і обговорити з експертами важливі питання змін у земельному законодавстві, розібратись у тонкощах і алгоритмах можливостей та ризиків», - наголосила вона..
Модератором практичної сесії виступила Тетяна Медвецька, експерт з питань земельних відносин, комунального майна та містобудування.
Доповідачем з основних питань порядку денного на заході виступив Данило Кінь, науковий співробітник ДП «Науково-дослідний інститут геодезії та картографії». Так, зокрема, він ознайомив присутніх із порядком користування національною інфраструктурою геопросторових даних, що став єдиним сервісом, який поєднав інтегровані геодані в режимі онлайн з усіх геопорталів областей, територіальних громад, міст та сіл.
На зображенні може бути: 7 людей, люди стоять, люди сидять та у приміщенні На зображенні може бути: 1 особа та стоїть
«Національна інфраструктура геопросторових даних містить майже тисячу наборів даних на різноманітні теми: містобудівну, екологічну, освітню, фінансову, землевпорядну, інфраструктурну тощо. Вже сьогодні кожен бажаючий абсолютно безкоштовно може самостійно переглядати та моніторити, не виходячи з дому, всю необхідну інформацію щодо даних на територію, яка його зацікавила», - зазначив Данило Кінь.
На практичних прикладах спікер роз’яснив важливість змін до збору інформації та продемонстрував порядок реєстрації на порталі. Впродовж цієї частини практикуму присутнім було презентовано посібник «Методичні рекомендації щодо оприлюднення геопросторових даних та метаданих на Національному геопорталі органами місцевого самоврядування», який було створено у співпраці НІГД та Асоціацією міст України.
Тетяна Медвецька ознайомила присутніх із законодавчими змінами щодо продажу земельних ділянок та набуттям права користування ними через електронні аукціони, що вступили в дію у поточному році.
«Відтепер земельні аукціони йдуть в режимі реального часу в Інтернеті на державному електронному майданчику «ProZorro.Продажі». З інформацією про проведення земельних аукціонів та результатами їх проведення може ознайомитися будь-яка особа на сайті ProZorro. При цьому подання документів для участі в аукціоні відбуватиметься в електронній формі та за допомогою кваліфікованого електронного підпису. Для проведення земельних аукціонів організатор, а в нашому випадку – це громада, укладатиме відповідну угоду з оператором електронного майданчика, підключеного до електронної торгової системи», - підкреслила Тетяна Медвецька.
У вигляді методичних рекомендації модератор надала учасникам покрокову інструкцію з алгоритму дій від створення електронного кабінету до отримання статусу «завершені торги».
Під час практичної сесії учасники обговорили конкретні випадки, що вже виникали під час вирішення земельних питань у громадах та шляхи їх вирішення. Поставили спікерам питання, які є дотичними до теми і є актуальними при формуванні бюджетів на 2022 рік, подякували за ґрунтовне викладення великого обсягу нової інформації.
Детальніше у відео практичної сесії:

 

 

  

Сторінку розроблено в рамках проекту
«Розробка курсу на зміцнення місцевого самоврядування в Україні» (ПУЛЬС)