Рішення суду щодо відсторонення мера Чернігова - загроза демократії в Україні

02 / Лютий, 2023
Львівський апеляційний суд 01 лютого 2023 року прийняв рішення, яким мера міста притягнув до відповідальності, що перевищує санкцію статті, застосованої щодо посадовця.
Суддя Головатий Василь Ярославович одноосібно позбавив виборців Чернігова їх права на місцеве самоврядування.
 
«Відсторонення від посади мера 300-тисячного міста, обласного центру, - це виклик демократичним надбанням України. Владислав Атрошенко оскаржуватиме це рішення в Європейському суді. Асоціація міст України буде звертатися до міжнародних організацій, що об‘єднують органи місцевого самоврядування.
Адже саме місцеве самоврядування є основою демократії - коли громада обирає мера, а не його призначають чи відсторонюють зверху. Коли мер підзвітний громаді, що його обирала.
Коли Україна б’ється із зовнішнім ворогом, агресором, вкрай важливо, щоб і в суспільстві, і на різних рівнях влади була консолідація, єдність. А не політична боротьба й ігрища.
Справа Атрошенка - коли через суд, за адміністративне порушення відсторонюють від посади, на яку його обрала громада, - це прецедент. Це - спроба залякати представників місцевого самоврядування. То про які демократичні принципи тут можна говорити?! Тим більш, коли Україна прагне якнайшвидше вступити до ЄС?
Ми воюємо з російськими варварами не для того, щоб хтось будував подібний антидемократичний режим в нашій країні», - заявив Голова Асоціації міст України Віталій Кличко, перебуваючи у Львові.
 
Голова Асоціації міст України нагадав, що за час повномасштабної війни 35 голів громад були викрадені, четверо з них знаходяться в полоні й сьогодні.
 
«Я мав переконання, що сьогодні буде виправдувальний вирок і справа просто піде в минуле. Я думаю, що кожен з мерів повинен дбати про своїх громадян, як це робив мер Чернігова, коли місто атакували росіяни. Це був приклад, яким ми всі захоплювались. І є державна нагорода. Тому я не розумію сьогоднішнє рішення суду. Я думаю, що це удар, дуже серйозний удар. Мені просто болить всередині від такого рішення», - заявив Андрій Садовий, мер Львова, який був присутній в залі судового засідання.
 
У свою чергу, Владислав Атрошенко подякував за підтримку і заявив, що воюватиме за те, щоб Україна стала дійсно демократичною країною.
 
«Я хочу подякувати всім, хто підтримав. Я хочу, щоб врешті-решт країна не тільки декларувала, що вона воює за демократичні цінності, а щоб вона дійсно стала демократичною. Це рішення обов’язково і однозначно ляже в скарбницю тих речей, які колись призведуть до того, що буде остання крапля. Але за це ще треба повоювати, за демократичну країну. Це ще у нас попереду», - заявив Владислав Атрошенко.
 

 

 

  

Сторінку розроблено в рамках проекту
«Розробка курсу на зміцнення місцевого самоврядування в Україні» (ПУЛЬС)